Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'a Fahri Doktora verildi

02.07.2012 18:11
Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu, davet edildiği Erzurum Atatürk Üniversitesi tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verilen fahri doktora törenine katıldı.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu, davet edildiği Erzurum Atatürk Üniversitesi tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verilen fahri doktora törenine katıldı.

Rektör Mollamahmutoğlu, Bayburt Üniversitesinde 2-5 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan I. IDEAL (I. Internatiaonal Dynamic, Explorative and Active Learning) Uluslararası Konferansına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı davet etti. Erzurum Atatürk Üniversitesi Senatosu tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verilen fahri doktora töreninde, başbakanla görüşme fırsatı bulan Rektör Mollamahmutoğlu, konferans davetini Başbakan Erdoğan’a bizzat verdi.

Davetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başbakan Erdoğan, genç bir üniversite olmasına rağmen Bayburt Üniversitesinin uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmış olmasından dolayı Rektör Mollamahmutoğlu ve ekibini tebrik etti. Programının oldukça yoğun olduğunu belirterek, Rektör Mollamahmutoğlu’na, konferansa katılamayacağı için üzgün olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, Bayburt Üniversitesi’ne programının uygun olduğu bir tarihte tekrar gelebileceğini de belirtti.

Öte yandan geçen yıl Bayburt Üniversitesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette gündeme gelen ve Başbakan Erdoğan’ın Rektör Mollamahmutoğlu’ndan bizzat istediği, Bayburt’un sosyal, kültürel ve ekonomik durum raporu da Erdoğan’a sunuldu. Rektör Mollamahmutoğlu tarafından sunulan ve 92 sayfadan oluşan “Bayburt’un Sosyal, Kültürel ve Ekonomik Kalkınma Raporu”, önümüzdeki hafta basına ve ilgili kurumlara da dağıtılacak.

Bu haber toplam 4350 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri