Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ YENİ KAMPÜS ALANI YÖK ÜYELERİNE TANITILDI…

22.06.2012 14:25
Bayburt Üniversitesi’nin inşaatı devam eden yeni kampüsü, düzenlenen bir kokteyl ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyelerine ve Üniversite Öğretim Elemanlarına tanıtıldı.


Bayburt Üniversitesi’nin inşaatı devam eden yeni kampüsü, düzenlenen bir kokteyl ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyelerine ve Üniversite Öğretim Elemanlarına tanıtıldı.

Rektör Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu, Üniversitemize ziyaret amaçlı gelen YÖK Denetleme Kurulu üyeleri ile akademisyenlere, Demirözü yolu üzerinde inşaatı devam eden Yeni Kampüs'ü tanıttı. İnşa çalışmaları ve yerleşkenin içereceği tesisler hakkında YÖK Denetleme Kurulu üyelerine bilgi veren Rektör Mollamahmutoğlu, daha sonra YÖK üyeleri ve akademisyenlerle inşaat alanını gezdi.

Kampus inşaatının hızla devam ettiğini kaydeden Mollamahmutoğlu, “Yeni kampüsümüz için düzenleyeceğimiz proje yarışmasında jüri üyeliği yapacak olan ve her biri alanında saygın isimlerden oluşan ekip çalışmalarını sürdürüyor. Böylece Türkiye’de eşine az rastlanır güzellikte bir kampüs meydana getirmiş olacağız. Bayburt kış şartlarının yoğun yaşandığı bir coğrafya, özellikle bu yıl kış mevsiminin global olarak uzun ve sert geçmesi dolayısıyla yılın kısıtlı zamanında inşaat faaliyetleri yürütülebilmiştir. Ancak biz mümkün olduğunca hızlı davranarak iki buçuk ay gibi bir zamanda üç lojman binasının neredeyse kaba inşaatını tamamladık. Misafirhanemizin inşaatı da devam ediyor. Ayrıca iki lojman binasının da temelleri atıldı ve hızla yükseliyor. Bu yıl içerisinde lojmanlar tamamlanarak hizmete açılacaktır.” dedi.

Üniversite öğretim elemanlarının da katıldığı kampüs tanıtımı, yüklenici firmanın inşaat alanında verdiği kokteyl ile sona erdi.

tn.jpg2.jpg

Bu haber toplam 12020 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri