Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayık: Silahlı birliklerimizi Türkiye'ye geri gönderdik

11.10.2014 12:33
Cemil Bayık, Alman kanalı ARD'de yer alan röportajında "Silahlı militanları yeniden Türkiye'ye gönderdik" dedi.

Alman 1. Devlet Televizyonu ARD'nin internet sitesinde Cemil Bayık ile yapıldığı belirtilen bir röportaj metni yayınlandı.

"SİLAHLI MİLİTANLARI YENİDEN TÜRKİYE'YE GÖNDERDİK"

Haberde ARD muhabiri Reinhard Baumgarten'e konuştuğu belirtilen Bayık'ın "Silahlı militanları yeniden Türkiye'ye gönderdik" dediği belirtildi. Kandil'de konuştuğu belirtilen KCK Yürütme Konseyi Başkanı Cemil Bayık'ın Kobani gösterilerinde Kürtlerin ölmeye devam etmesi durumunda, yeniden silahlı mücadeleye başlayacaklarını söyledi.

KOBANİ'DE YAŞANANLARDAN HÜKÜMETİ SORUMLU TUTTU

Röportajda, "Eğer böyle devam ederse, gerilla, halkımızı korumak için savaşacaktır. Gerillanın asıl görevi, halkı savunmaktır" diyen Cemil Bayık, Kobani'de yaşananlar ve Türkiye'de olanlardan hükümeti sorumlu tuttuğunu belirtti. Bayık'ın 2 yıldan bu yana sürdürülen çözüm süreci görüşmelerinden umutsuz olduğunu aktardığı öne sürüldü.

"TEZKEREDE  IŞİD SÖZÜ NEREDEYSE HİÇ GEÇMİYOR"

ARD'nin haberinde Bayık'ın "Hükümet Doğu ve Güneydoğu'da askeri yığınak yapmayı sürdürdüğü için biz de harekete geçtik. Türkiye politikalarını aynen sürdürdüğü için biz de silahlı birliklerimizi Türkiye'ye geri gönderdik. Büyük Millet Meclisi'nde Suriye ve Irak tezkeresinin kabulü bize göre savaş ilanı anlamına geliyor. Tezkerede IŞİD sözü neredeyse hiç geçmiyor. Tezkere ile PKK'ya açıktan savaş ilan edilmiştir. Tezkerenin kabulüyle Türkiye barış sürecini sona erdirmiştir" dediği ileri sürüldü.

Bu haber toplam 1646 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri