Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal-Erdoğan zivresi Halk TV'de kelle aldı!

11.06.2015 00:35
Baykal ile Erdoğan zirvesini, Büyükanıt ile Erdoğan arasındaki Dolmabahçe görüşmesine benzeten Halk TV yorumcusu Ümit Aslanbay kovuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Deniz Baykal arasındaki görüşme çarpıcı yorumlara konu oluyor. Halk TV yorumusu Ümit Aslanbay, Baykal ile Erdoğan zirvesini, emekli Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile Erdoğan arasındaki Dolmabahçe görüşmesine benzetti. Aslanbay'ın canlı yayında yaptığı yorumlardan sonra Halk TV'de kovulduğu öğrenildi.

Baykal'ın Erdoğan ile koalisyon konusunda görüşme yapmasının yanlış olduğunu vurgulayan Aslanbay, kapalı kapılar ardındaki görüşmelerin Erdoğan-Büyükanıt arasındaki Dolmabahçe görüşmesinden farkı olmadığını söylerken, Baykal'ın ne konuşulduğunu detaylı bir şekilde açıklaması gerektiğini kaydetti. Aslanbay'ın Baykal'a dönük eleştirilerinden sonra Halk TV'den kovulduğu öğrenildi. 

İşte Aslanbay'ın canlı yayındaki o sözleri:

Burada yapılan görüşmeyi noktasından virgülüne kadar bilinmeli. Sayın Cumhurbaşkanı ne istemiştir Sayın Baykal'dan, neyin aracısı olarak görevlendirmiştir. Bunlar açıklanmalı. Her hangi bir şaibe hem CHP'ye hem Sayın Baykal'a zarar verir. Dolmabahçe görüşmesini hatırlayın. Hala konuşmuyor muyuz? Erdoğan ile Büyükanıt ne konuştu hala bunların üstüne bir sürü spekülasyon yapılıyor. Doğru ya da yanlış hala konuşuluyor. Yani bu koalisyonu falan neden karıştırıyor anlamadım. Yani dese ki Meclis Başkanı olarak vekaletini almak için konuştuk, koalisyonu falan da ben bilmem dese tamam. Ama şöyle izlenim edindim falan, bunlar nasıl laflar... Bu kapalı kapılar ardında yapılan bir takım görüşmeler yanlış. Şimdi de Kemal Kılıçdaroğlu'na bilgi verdim diyor. Bu da saygısızlık, bu da manzarayı kurtarmaz.

 

 
Bu haber toplam 1758 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri