Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal UCUZ kurtulmuş!

20.12.2010 00:38
Kaset skandalıyla koltuğundan edilen CHP eski Lideri "Deniz Baykal" Ergenekon'dan ucuz kurtulmuş.

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümü şüpheliydi. Hala üzerindeki sis perdesi kaldırılamadı. ÇYDDSoruşturması'na giren bir telefon görüşmesi, benzer bir şüpheli ölümün CHP eski lideri Deniz Baykal için de gündeme geldiğini ortaya koydu. Samanyolu Haber TV'de yayınlanan haberdeki iddiaya göre "Baykal ucuz kurtulmuş" dedirten diyalog ÇYDD eski Genel Başkanı Türkan Saylan ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran arasında geçiyor.

3 Ağustos 2008 tarihli konuşma tüyler ürpertici.

Zira o gün ne Oran CHP Genel Başkan Yardmcısıydı, ne de Süheyl Batum'un adı CHP ile anılıyordu. Ancak Saylan ve Oran CHP'yi yeniden yapılandırmayı konuşuyorlar, Batum'un da adı geçiyor. Ergenekon Soruşturması'nı yürüten savcılar ilk iddianameden bu yana sanıkların siyasi partileri ele geçirmeye çalıştığını savunuyorlardı.

İddiaya göre Saylan'a ait olduğu iddia edilen diyaloglar savcıları doğruluyor. ÇYDD eski Başkanı, şimdinin CHP Genel Başkan Yardımcısı Oran'a "5 kişiye çıkarsanız CHP diye birşey kalmaz" diyor. Asıl kan donduran skandal cümleler bu sözlerin ardından geliyor.

Saylan, Deniz Baykal'ı koltuğundan etmek için içinde ölüm geçen ifadeler kullanıyor. Ve merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın şüpheli ölümünü hatırlatıyor. Saylan'ın, aynı gün Umut Oran'dan hemen önce de Prof. Dr. K.M. ile Baykal'ın sağlığını konuştuğu ortaya çıkmıştı. Saylan öldüğü için bu dinlemeler iddianameye konmadı.

Ancak kayıttan bir buçuk yıl sonra Deniz Baykal, 'kaset skandalı'yla köşesine çekilmek zorunda kaldı. Umut Oran CHP Genel Başkan Yardımcısı, Süheyl Batum ise Genel Sekreterlik görevinde...

Samanyoluhaber TV

Bu haber toplam 2642 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri