Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal Kılıçdaroğlu'na 'suçlu Bahçeli' dedi

07.11.2015 13:14
7 Haziran'ın ardından kaybettiği halde istifa etmediği için eleştirilen Kılıçdaroğlu'nu Deniz Baykal teselli etti.

Seçim sonuçlarının ardından kurultay tartışmasının yaşandığı CHP'de dün öğlen saatlerinde sürpriz bir buluşma yaşandı.

BAYKAL'LA UÇAKTA 7 HAZİRAN'I KONUŞTULAR

İstanbul'daki programını tamamladıktan sonra Atatürk Havaalanı'ndan Ankara'ya dönen Kılıçdaroğlu, havaalanında eski Genel Başkan Deniz Baykal ile karşılaştı. Uçakta yan yana oturan Kılıçdaroğlu ve Baykal, sohbet ederek Ankara'ya döndü.

BAYKAL'A GÖRE SORUMLU BAHÇELİ

Habertürk'ün verdiği bilgiye göre, 9 bin feetteki sohbetin ana gündem maddesi 7 Haziran seçimleri ve sonrasında yaşanan gelişmelerdi. 7 Haziran seçimlerinde Meclis Başkanlığı adaylığı sırasında MHP'nin, kendisini desteklememesini hatırlatan Baykal,"MHP, ‘uzlaşmaz' tutumunu Meclis Başkanlığı seçimlerinde gösterdi. Koalisyon görüşmelerinde de aynı tavrını sürdürdü. Bir anlamda Türkiye'nin bugün karşı karşıya bulunduğu tabloyu yarattı" tespitinde bulunduğu öğrenildi.

"TARİHİ FIRSAT KAÇTI"

Baykal'ın tespitine katılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun ise, 7 Haziran'da vatandaşın sandıktan ‘uzlaşın' mesajını, kendi partileri dışındaki muhalefet partilerinin yeterince okuyamadığına dikkat çekerek, "Bugün ortaya çıkan tablo bize; 7 Haziran sonrasında Türkiye'nin tarihi bir fırsatı kaçırdığını gösteriyor" ifadesini kullandığı öğrenildi.

Bu haber toplam 1474 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri