Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'a Antalya'da sandık şoku

30.03.2015 00:15
CHP Antalya ön seçim sonuçları açıklanıyor. Deniz Baykal'ın oy kullandığı sandıkta ise Baykal taraftarları büyük bir şok yaşadı.
CHP ön seçimlerinin yapıldığı İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'da oy sayımı sürüyor. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ise yarışı şimdilik geride götürüyor. Baykal'ın Muratpaşa ilçesindeki Telekom Anadolu Lisesi'nde oy kullandığı 11 numaralı sandıktan 33 oyla üçüncü çıktı.
 
 
CHP’nin Antalya milletvekili adaylarını belirlemek için gittiği ön seçimde oy sayma işlemleri devam ediyor. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Muratpaşa ilçesindeki Telekom Anadolu Lisesi’nde oyunu kullandığı 11 numaralı sandıkta sayım işlemleri sona erdi. 92 üyenin oyunu kullandığı 11 numaralı sandıktan 5 üyenin oyu önce belirtilen 7’den az 13’ten fazla olmama kuralına göre geçersiz sayıldı. Üyelerden Niyazi Nefi Kara 38, Devrim Kök 34, Deniz Baykal 33, Mustafa Akaydın 32 ve Deniz Filiz 30 oy aldı.
 
CHP eski liderinin fazla sayıda işaretleme yapıp, "Gereken düzenlemeyi yaptım" dediği oy pusulası ise geçersiz sayıldı. Sandıkta 5 oy geçersiz sayıldı.
 
7 NUMARALI SANDIKTAN DA NİYAZİ NEFİ KARA ÖNDE ÇIKTI

Muratpaşa Türk Telekom Anadolu Lisesi'nde 7 nolu sandığın oylarının tamamı sayıldı. Niyazi Nefi Kara en çok oyu alırken, Deniz Baykal ve Mustafa Akaydın onu takip eden isimler oldu.
 
Bu haber toplam 1368 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri