Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayraktar Baykal'ı topa tuttu

07.12.2012 11:40
Gazeteci Yazar Ayfer İklim Bayraktar, 'iftira ve hakaretlerde bulunduğu' gerekçesiyle kendisine dava açan eski CHP Genel Başkanı Baykal'ı eleştiri bombardımanına tuttu.
Odatv davasında Baykal ile telefon konuşmaları iddianameye yansıyan ve “taciz skandalı” haberleriyle gündeme gelen gazeteci İklim Bayraktar Ülke TV’de soruları cevapladı. Baykal’ın kendisi hakkında açtığı tazminat davasıyla ilgşli mahkeme kararını eleştiren Bayraktar, Baykal'ı eleştiri bombardımanına tuttu.
 
Gerekçeli kararı beklediğini belirten Bayraktar sürecin iki yıl içerisinde değişip kendisini “iftiracı” duruma düşüren medyaya sert çıktı. Bayraktar, "Kaset olayından sonra bana mı kalmış onu küçük düşürmek asıl ben küçük düştüm" diye konuştu.
 
 
 
KİMSEYE İFTİRA ATMADIM
 
Sürecin başladığı günden beri kimseye iftira atmadığının altını çizen Bayraktar, “Ben bir iddiada bulunmadım. Özel konuşmalarımda yalnızca bu bulundu. Ben telefonda bunu konuştum, telefonum dinlendi ve söylediklerim basına servis edildi. İddiada bulunmam için ortalığa çıkıp konuşmam ya da Muharrem İnce olayındaki bayanın yaptığı iygibi savcılığa ve mahkemeye gitmem gerekiyordu” dedi.
 
BEN DE ERGENEKON’DAN YARGILANIYORUM
 
Basın tarafından Baykal’ı karartma amacıyla haber yapması için kendisinin kullanıldığını belirten Bayraktar, tıpkı Soner Yalçın gibi Odatv davasından yargılandığını ancak medyanın kendisini sadece Baykal konusunda gündeme getirdiğine dikkat çekerek ekledi “3 gün gözaltına alındım bana 86-90 soru soruldu. Bunlardan sadece 2 tanesi Baykal ile alakalıydı. Ancak basın sadece Baykal meselesinden üzerime geldi. 17 yılla Ergenekon terör örgütüne üye olmak halkı kin ve nefrete sürüklemekten yargılandığımı kimse bilmiyor. Herkes beni Baykal meselesinden dolayı yargılandığımı sanıyor”
 
Davada mahkemeyi de görüşme kayıtlarını defalarca talep etmesine rağmen kendisine teslim etmediğini de ekleyen Bayraktar şimdi kendisinin medya tarafından iftiracı duruma düşürüldüğünü söylerek “Sadece CNN Türk’ün habere koyduğu başlık bile içinde bulunduğumuz traji komikliği ve algıyı anlatmak için iyi bir örnektir ‘Baykal "taciz"den tazminat kazandı’ diye başlık attılar ” dedi.
 
“KASEDİ YOLSUZLUĞU OLAN BEN MİYİM?”
 
Komplo şantaj diye yaygara çıkan bir insan bakarsa görecektir, kamuoyunda küçük düşürülmekten dava açılmış. Ben mi küçük düşürdüm? Benim mi kasetlerim çıktı, Wikileaks belgelerinde yolsuzluktan benim mi adım geçti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı çıktı neler neler anlattı. Yani bütün bunlar yok sayılıyor sadece ben mi küçük düşürdüm Baykal’ı?
 
“Hangi birini anlatayım, bunca küçük düşürülmeyi sinesine çekip benimle uğraşması manidar değil mi?” diye soran Bayraktar, Baykal’ın kaset olayını da kendisi üzerinden “Bana komplo yapılıyor” diyerek temizlemeye çalıştığını ifade etti.
 
MUHARREM İNCE’Yİ ÖRNEK GÖSTERDİ
 
Arkasında gücü olmadığı için Baykal’ın gücünün kendisine yettiğini ve bu yüzden bütün suçu kendisine yüklemeye çalıştığını iddia eden Bayraktar, Baykal'ın da Muharrem İnce gibi davranması gerektiğini belirtti. Muharrem İnce’nin kendisi için “Ona niye açayım oda mağdur, özel telefon konuşmalarını dinleyenlere servis edenlere yayınlayanlara açacağım dava” dediğini vurgulayarak, Baykal’ın neden aynı cesareti gösteremediğini sordu.
 
Bayraktar, Baykal’ın neden telefon görüşmelerini dinleyenlere, servis edenlere ve çarşaf çarşaf yayanlara dava açmadığını sorgulayarak “Gücü sadece bana yetiyor” dedi.
 
Davanın henüz sürmesine rağmen Deniz Baykal’ın avukatının çıkıp sadece kendisini hedef alan açıklamalarda bulunmasını da eleştiren Bayraktar, pes etmeyip mücadeleyi sürdüreceğini belirtti.
 
 
 
ROTAHABER ÖZEL 

 

 

Bu haber toplam 2362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri