Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayram tatili 10 gün olur mu?

04.10.2012 11:50
Kurban Bayramı tatili yaklaşırken yavaş yavaş tatil planlarıda yapılmaya başlandı. Peki Kurban Bayramı tatili 10 gün olacak mı?

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''(Kurban Bayramı tatili) Bayram öncesinden başlayıp aradaki pazartesi salıyı birleştirirsek çok uzun bir tatil oluyor. Bu, turizm sektörü için doping olur ama öteki üretim sektörleri buna çok sıcak bakmıyor.

Bu yüzden imkanı olanlar bence tatile gelsinler, olmayanlara da 'Daha kısa bir tatille yetinsinler' demek zorunda kalacağız'' dedi.

Ertuğrul Günay, Kurban Bayramı tatilinin süresiyle ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:

''Pazartesi, salı ve hatta kısmen çarşamba var. Oldukça uzun bir tatil olacak. Bu bir miktar zor görünüyor. Durumu iyi olanlar erken rezervasyon yaptırabilirler. Kamu görevine bağlı olmayanlar ya da işyerleri imkan verenler... Çünkü yazdan kalma günler yaşayacağımızı düşünüyorum. Bayram öncesinden başlayıp aradaki pazartesi salıyı birleştirirsek çok uzun bir tatil oluyor. Bu turizm sektörü için doping olur ama öteki üretim sektörleri buna çok sıcak bakmıyor. Bu yüzden imkanı olanlar bence tatile gelsinler, olmayanlara da 'Daha kısa bir tatille yetinsinler' demek zorunda kalacağız.'' 

Bu haber toplam 2098 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri