Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayramda hava nasıl olacak? / Haritalı

22.10.2012 11:49
Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı. Resmi tatil 6 gün olarak belirlenirken, bir çok vatandaş bu süreye tatil planlıyor. Peki planlara gölge düşmemesi açısından bayramda hava nasıl olacak. İşte cevabı...
Türkiye'nin büyük bölümü yağışlı havanın etkisi altına girdi. Hava Tahmin Uzmanı Yavuz, "Marmara, Ege , Akdeniz, Batı Kardeniz ve iç kesimlerinde, Güneydoğu Anadolu'da görülmesini bekliyoruz, yağışlarla beraber sıcaklıklarda düşüyor. Ülke genelinde mevsim normallerinde hatta doğuda bir iki derece altında sıcaklık gösterecek. " dedi.
Yağışlar bazı bölgelerde oldukça etkili olacak.
 
Yusuf Ziya Yavuz, "Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde, özellikle Antalya'nın doğu ilçelerinde, merkezinde ve Güney Ege'de, Aydın, Muğla çevrelerinde, İzmir'in güney kesimlerinde yağışların kuvvetli olmasını bekliyoruz. Marmara'nın batısında Tekirdağ batı bölgeleri, Çanakkale'nin kuzey ilçelerinde yağışların kuvvetli olmasını bekliyoruz. " dedi.
Ancak yağışlar, bayramın birinci gününden itibaren azalacak.
 
Yusuf Ziya Yavuz, "Bayramda yağışların yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde etkili olmasını bekliyoruz birinci ve ikinci gününde.
Üçüncü günde yağışların yurdu terketmesini beklemekteyiz." dedi.
 
Yavuz, "İstanbul'da 24 dereceye kadar düşüyor sıcaklık , Ankara'da 22 derece, İzmir'de 23 dereceye kadar düşüyor. Bunlar , Ankara'da mevsim normallerinde ama İzmir'de, İstanbul'da mevsim normalleri altında..." dedi.
 
HARİTALARI RESİMLERİN ÜZERİNE TIKLAYARAK BÜYÜTEBİLİRSİNİZ...
 
 
Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri