Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayramlaşmayan tek parti

31.08.2011 12:31
Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde partiler arasında bayramlaşma başladı

AK Parti'deki bayramlaşma MHP ile başladı

AK Parti'de partiler arası bayramlaşma MHP ile başladı. MHP heyetinde Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, MYK üyesi İsmail Hakkı Yücel yer aldı.AK Partibayramlaşma heyetinde ise Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz,AnkaraMilletvekili Yalçın Akdoğan ile yine Ankara Milletvekili Faruk Şahin yer aldı.

AK Parti heyeti, MHP'yi kapıda karşılayıp tokalaşmanın ardından içeri girdiler. Ardından konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, birlik beraberlik mesajı verdi. Bayramdan sonra Meclis çalışmalarının yoğun şekilde devam edeceğini ifade eden Karakaya, bu çalışmalarda bütün partilere başarılar diledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz da milli ve dini bayramın aynı güne denk gelmesinin büyük şans olduğunu söyledi. Bu sevinci gölgeleyen terör belasına değinen Kapusuz, "Memleketimizde insani değerlerinden uzak maalesef bir de terör belası var. Çok uzun zamanda olan terör belası bayramda da Ramazan'da da devam etmektedir. İnsanlıktan nasibini almayan bu terörü ve bunlara destek verenleri lanetle kınıyoruz" dedi.

Teröre karşı ortak mücadele etmenin önemine dikkat çeken Kapusuz, "Milletimizin birliği, devletimizin bekası için beraber atılması gerekli olan adımların atılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

BDP'de bayram sessizliği

Terör örgütüne yönelik yapılan operasyonları protesto etmek için bayramlaşma programını iptal eden Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Merkezi'nde sessizlik hakim.

BDP, PKK terör örgütüne yönelik yapılan operasyonları protesto etmek için bu yıl diğer siyasi partilerle bayramlaşmama kararı almıştı. Partinin merkez binasında sessizlik hakimken, kapıların da kapalı olduğu görüldü. BDP, geçen yıl da Hakkari'de teröristlerle Mehmetçik arasında çıkan çatışmada 9 teröristin öldürülmesinin ardından bayramlaşma programı yapmamıştı.

CHP veDSPbayramlaştı

CHP'ye bayramlaşmak için gelen ilk parti DSP oldu. CHP'nin kabul heyetindeCHPSözcüsü ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Parti Meclisi üyesi Ali Arif Özzeybek yer aldı.

CHP Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Zafer Bayramı olmasaydı Ramazan Bayramı'nı kutlama şansının bulunmayacağını savundu. Ayman, 1 Ekim'de Meclis'in hızının pek çok şeyin önüne geçeceğini ifade etti. DSP heyeti ise bu dönemde Meclis'te görev almanın zor olduğunu, ancak aynı zamanda çok önemli olduğunu kaydetti. Konu Fenerbahçe'ye geldi. Güler, Fenerbahçe'nin çok önemli bir kulüp olduğunu belirterek yaşananların üzücü olduğunu söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın illerdeki yöneticileri görevden almalarını eleştiren Güler, Türkiye'de ilk defa böyle birşeyin yaşandığını ileri sürdü. DSP heyeti ise Fenerbahçe'de bazı şeylerin yapıldığının görmezlikten gelinemeyeceğini ifade etti. Bayramlardan dolayı yaşanan trafik kazalarının üzücü olduğunu vurgulayan iki partinin yetkilileri, duble yolların kazaların önüne geçmesinde önemli olduğunu kaydetti.

Toplu taşıma araçlarının artık konuşulmadığını savunan Güler, duble yolların tek başına çözüm olmayacağını belirtti. Hızlı trenin önemli olduğunu ifade eden Güler, iyi düşünülmüş projelerin olması gerektiğini dile getirdi.

AK Parti - DSP bayramlaşmasında Somali yardımı konuşuldu

AK Parti ile DSP arasındaki bayramlaşmada Somali'ye yardımlar konuşuldu. DSP MYK üyesi İbrahim Yüksel Erdoğan Somali'ye nakdi yardımların yanı sıra diğer yardımların da yapılmasını talep etti.

DSP Kadın Kolları Başkanı Dilek Dengizek Ersenal ile Parti MYK üyesi İbrahim Yüksel Erdoğan, DSP olarak Somali'ye yapılan yardımların devam edeceğini kaydetti. Erdoğan, Hükümetin Somali'ye yaptığı parasal yardımların ne tür devam edeceğine dikkat çekti.

Somali'ye yardım konusunda devletin ve milletin önemli adımlar attığına işaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Ramazan'da yoğun şekilde yapılan Somali'ye yardımların bayramda ve sonrasında da devam etmesini talep etti.

CHP - AK Parti bayramlaşmasında özgürlük ve kadınlar tartışıldı

AK Parti heyeti, Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde CHP'yi ziyaret etti. CHP'nin kabul heyetinde Sözcü ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Parti Meclisi üyesi Ali Arif Özzeybek yer alıyor. AK Parti heyetinde ise Ankara Milletvekili İdris Şahin, Zelkif Kazdağ, Tülay Selemoğlu ve Gençlik Kolları Genel Sekreteri Yasin Bölükbaşı yer aldı. AK Parti Milletvekili Kazdağ, "Sıkıntılarımız varolmakla beraber iyi bayram yaşadığımızı söyleyebiliriz. Önümüzdeki bayramların çok daha rahat ve refah içinde yaşanmasını umut ediyoruz" dedi.

CHP Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler ise "Zafer Bayramı olanakları içinde Ramazan Bayramı kutlamları çok daha önemli. Dünya ateş altındayken çok huzurlu olamıyor insan. Bu bayramların Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada huzura vesile olmasını diliyorum" temennisinde bulundu.

Son dönemdeki istikrarın bölgede Türkiye'yi çok önemli bir konuya getirdiğini belirten AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin, çok önemli hamleleri yapmaya vesile olduğunu ifade etti.

Özgürlüklerin son dönemde çok geliştiğini ifade eden Şahin, Güneydoğu ve Doğu'da gelinen noktada özgürlüğün geliştiğini, aşırı özgürlüğün ise anarşiyi doğurduğunun kitaplarda yazdığını hatırlattı. 12 Haziran seçimlerinde Anayasanın ortak konsensüsle yapılmasının gösterildiğini dile getiren Şahin, özgürlükleri genişletmenin tüm partilerin elinde olduğunu kaydetti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Türkiye, özgürlükler konusunda bugün içinde bulunduğu ortamı hak etmiyor. İlk defa seçilmişlerin hapiste olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Yargı ile ilgili sorunları hep birlikte yaşıyoruz. Yargı bakımından birkaç yıl için şunu söylemek mümkün; tuz kokmuştur" şeklinde konuştu.

Ziyarette siyasetteki kadın konusu da gündeme geldi. AK Parti heyeti, kadınların teşkilatlardan yetişerek siyasete katılması gerektiğini savundu. Güler de kadınların siyasette yeterince temsil edilmediğini belirterek imkan tanınması halinde kadınların çok iyi siyaset yapacağını vurguladı.

Kanuna karşı hile yapmanın bir anlamının bulunmadığını dile getiren Şahin de BDP'nin desteklediği Hatip Dicle'nin milletvekilliği konusuna değinerek "Sabıka kaydı GBT elbette incelenecek, bunlara bakıldıktan sonra yapılacak. AK Parti istikrara, emeğe saygı gösterdiği için bir yerlere geldi" dedi.

CHP -BBPbayramlaştı

Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde CHP, Büyük Birlik Partisi ile bayramlaştı. CHP'nin kabul heyetinde Sözcü ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Parti Meclisi üyesi Ali Arif Özzeybek yer aldı.

Bayramların güzelliklere vesile olmasını dileyen BBP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Demirkale, İslam dünyasında yaşananların Türkiye'nin bir meselesi olduğunu belirtti. Somali'deki yaşananların da konuşulduğu görüşmede, dünyadaki gelişmeler ele alındı. Yaşananların kaynak bölüşmesinden kaynaklandığını savunan Güler, bunun üzücü olduğunu ifade etti. Bayramlaşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Somali'ye yaptığı ziyaret de konuşuldu.
 

Bu haber toplam 1818 defa okunmuştur
bayram protestosu
muhammed hanzala
sanki bdp bayramımızı kutlamasa buruk geçecek. üstelik ramazan bayramı müslümanların bayramıdır. madem dökülen kanlardan dolayı bayram kutlamama bahanesine sığınıyorsunuz nevruzuda kutlamayın o zaman sadık olduğunuzu anlarız. ama ahuramazda emretmiş kutlamak zorundasınız
31 Ağustos 2011 Çarşamba 18:25
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri