Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBC, CNN ve Reuters’e Protesto

14.06.2013 01:08
“Bizim Çocuklar” adlı grup Taksim’de bir açıklama yaparak BBC ve CNN’i protesto etti.

Kendilerine “Bizim Çocuklar” adını veren bir grup, Taksim Gezi Parkı odaklı gelişmeler sırasında taraflı yayın yaptıkları gerekçesiyle bazı yabancı medya kuruluşlarını protesto etti.

Sosyal medya üzerinden bir araya gelen gruptakiler, Teşvikiye’de BBC’nin ofisinin de bulunduğu belirtilen binanın önünde toplandı.

Ellerinde çeşitli dövizler bulunan gruptakiler adına açıklama yapan Berna Özgül, BBC, CNN International ve Reuters gibi yabancı medya kuruluşlarının, Taksim’deki olaylar sırasında “Türkiye’de iç savaş varmış gibi” yayın yaptığını söyledi.
Özgül, CNN International’ın uzun süren canlı yayınlarının ABD’lileri dahi şaşırttığını belirterek, “Taksim Gezi Parkı protestolarını takip etmek için İstanbul’a adeta çıkartma yapan uluslararası basının, canlı yayınlarında manipülatif haberler yapmaları gözümüzden kaçmadı. ABD’de yayın yapan gazeteler de Taksim’de yaşananları adeta ülkede iç savaş varmış gibi internete taşıdı. Ancak aynı medyanın Suriye’de 100 bin insan ölürken yaptıklarını da biliyoruz” diye konuştu.
Yasir Aslanoğlu da BCC ve CNN International’ı protesto ettiklerini ifade ederek, “İfade ve basın özgürlüğüne karşı değiliz, medyanın uluslararası operasyonun aktif bir parçası olmasına karşıyız” dedi.

MUTLU, GENÇLERİ YÜZ YÜZE GÖRÜŞMEYE ÇAĞIRDI

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter üzerinden Gezi Parkı’ndaki gençlere yüz yüze görüşme çağrısında bulundu.

Mutlu, Twitter hesabından gençlere şöyle seslendi: “Çevre duyarlılığıyla hareket eden gençlere öneriyorum. Artık Twitter’dan değil, yüz yüze de görüşelim. Gezi Parkı’nda kalıp benimle görüşmek isteyenler Twitter hesabımdan bana ulaşsınlar. Uygun bir mahalde buluşalım. Arzu ederseniz, basına da görüntü verebiliriz. Bilahare en kısa zamanda Gezi Parkı’nda size ziyareti planlayacağım. Bunu da konuşuruz. Selamlar iyi günler.”

yeniakit

Bu haber toplam 4220 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri