Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBC'den Melih Gökçek'e cevap

25.06.2013 02:06
BBC Küresel Haber Dairesi Başkanı Peter Horrocks'tan Melih Gökçek'e yanıt geldi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, BBC'nin Türkiye muhabiri Selin Girit'i hedef alan "ajanlık" suçlaması ile ilgili BBC'den açıklama geldi.

İŞTE BBC'NİN GÖKÇEK'E YANITI

Açıklama şu şekilde:

"BBC, Türkiye'de yetkililerce sürdürülmekte olan ve BBC'nin güvenilirliğine darbe vurmayı, muhabirlerini de sindirmeyi amaçlayan kampanya nedeniyle büyük kaygı duymaktadır.

 

Türkiye'deki protestoları izleyen muhabirlerimizden biri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kendisine, doğrudan adını anarak sosyal medyada saldırmasının ardından çok sayıda tehdit mesajına hedef olmuştur.

BBC ve bünyesindeki bütün gazeteciler tarafsız ve bağımsız gazetecilik ilkesine bağlıdır. BBC muhabirlerinin bu şekilde doğrudan hedef alınması kabul edilemez.

BBC'nin yayınları konusunda kurumsallaşmış yorum ve şikâyet mekanizmaları vardır. Türkiye'deki yetkililere bu mekanizmaları kullanmaları çağrısında bulunuyoruz"

LONDRA'YI GÖRMEYEN BBC

BBC, Londra'da G8 protestoları kapsamında yapılan gözaltılar ve polis müdahalesi haberlerini görmezden gelip, Taksim'de çıkan Gezi Parkı olayları "Mısır'ın Tahrir Meydanı'nda çıkan olaylara benzeterek, diktatörün devrilmesi için yapılan eylemler" yorumlarında bulunmuş ve Başbakan Erdoğan'ın tepkisini çekmişti.

Bu haber toplam 3926 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri