Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Destici'den şok PKK açıklaması

03.09.2012 15:18
BBP Genel Başkanı Destici, "öğretmenlerin büyük bir kısmı PKK'ya hizmet ediyor, dağa terörist yetiştiriyor" dedi.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni kastederek "O bölgedeki öğretmenlerin büyük bir kısmı PKK'ya hizmet ediyor, dağa terörist yetiştiriyor" dedi.

Destici, partisi tarafından Tandoğan Meydanı'nda düzenlenen "Teröre Karşı Birlik" mitinginde konuştu. Öğle saatlerinden itibaren alanı dolduran BBP'liler, üzerlerinde "Meclis'te PKK istemiyoruz", "Terörün çözümü için demokratik anayasa" ve "Terör için idam cezası gelsin" yazan dövizleri taşıdı, slogan attı. Alanda şahit aileleri düşüncelerini paylaştı, Kur'an-ı Kerim okundu. Mustafa Destici, konuşmasına, "Her türlü yokluğa rağmen terörle mücadele eden güvenlik güçlerini selamlıyorum" diyerek başladı.

Türkiye'deki insanların bin 200 yıllık kardeşliğine kimsenin zarar veremeyeceğini ifade eden Destici, "Ben bir Türk milliyetçisiyim. Bu bayrağın altında bir ve beraber yaşama iradesi ortaya koyan Kürt'ün de Türk'ün de Zaza'nın da Çerkez'in de Boşnak'ın da milliyetçisiyim" dedi.

"BU SOYTARILAR.."

PKK'lıları "soytarı" olarak niteleyen Destici, "Bu soytarılar, bu vatan hainleri şu anda size meydan okuyor, racon kesiyorlar. Niye bunun altında kalıyorsunuz? Adam çıkmış diyor ki 'Dokunulmazlığı kaldırmazsanız namertsiniz' diyor. Bu soytarılara, hainlere bu sözü neden söyletiyorsunuz? Bu milleti bu acziyete neden düşürüyorsunuz" diye sordu.

"PKK İLE MÜCADELE EDİYORUZ DEMESİNLER"

Destici, şöyle devam etti: "Allah şahidimiz olsun ki bu millet bize yetkiyi versin, bunların hiçbirisi konuşamayacak. Mehmetçiğe kurşun sıkanlar, Gaziantep'te bombayı patlatıp 1 yaşındaki, 5 yaşındaki, 10 yaşındaki çocuklarımızın canına kıyanları, eğer idam sehpasına çıkartmazsak bize de BBP'nin dava adamları demesinler. Bunun cezası başka ne olabilir? Sen bombayı koyacaksın, 9 tane sivil cana kıyacaksın, 66 sivil canı yaralayacaksın bunun cezası başka ne olabilir? Mutlaka idam cezasının geri getirilmesi şart. Bunun için biz geçtiğimiz yıl üç gün içinde, bütün engellemelere rağmen 2 milyon imza topladık, TBMM Dilekçe Komisyonu'na verdik, imzalarımızın akıbetinin takipçisiyiz ve eğer bu TBMM bu hainlerin dokunulmazlığını kaldırmazsa, bu idam cezasını geri getirmezse bu meydanlara
çıkıp milletin önünde 'Biz teröristle, PKK ile mücadele ediyoruz' demesinler"


"ÖĞRETMENLERİN BÜYÜK BİR KISMI PKK'YA HİZMET EDİYOR"

Mustafa Destici, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e seslenerek, "Öğretmenleri eşinden ayırmayı, atanamayan öğretmenler önünde engel olmayı bırakıp" eğitim kadrolarını gözden geçirmesini istedi.

Destici, "O bölgedeki öğretmenlerin büyük bir kısmı PKK'ya hizmet ediyor, dağa terörist yetiştiriyor. Aynı şekilde imam kadrosunun bir kısmı da PKK'ya çalışıyor. Benim bu söylediğimin anlaşılması için illa Gaziantep'deki bombacının başmüdür yardımcısı mı çıkması gerekiyordu? Onun gibi binlercesi var" görüşünü dile getirdi.
Bu haber toplam 1862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri