Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Suikast şüphesi var!'

29.03.2012 10:02
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 4+4+4 eğitim sistemiyle ilgili olarak, “Hükümet geç kaldı, 10 sene oldu. Daha ilk yılında yapması gereken, milli ve manevi değerlerimize göre nesillerimizi yetiştirecek bir eğitim sistemini bu ülke

Destici, Kahramanmaraş'ta 25 Mart 2009'da helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişiyi anma etkinlikleri kapsamında, Sivas 4 Eylül Spor Salonu'nda düzenlenen 'Şehitlerimizi Anıyoruz' adlı programda konuştu. Eğitim sistemindeki değişikliği desteklediklerini kaydeden Destici, “Gönül isterdi ki daha geniş olsun, iktidar partisi kendi arasında bile tartışmamış. Keşke bunu yapsalardı, partilerden fikir alsalardı. Bütün bunlara tamam, ama öbür taraftan madem süreç buraya geldi, iktidara bizim teklifimiz 5+4+3 tür. İlköğretim muhafaza edilsin, liseden hazırlığı al 2. kademeye getir, ortaokulu 4 yıl yap. Lisede aileler çocuklarını biliyor, hiçbiri okula gitmiyor, dershanede başka yerlerde vakit geçiriyorlar. Liseyi de 3 yıl yap, ama bir şeyi ihmal etme. Hafızlık ve Kur'an kursu eğitimini ihmal etme. Bu tasarıda bunlar ihmal edilmiş” diye konuştu.

"SUİKAST ŞÜPHESİ VAR"
BBP lideri, Merhum Yazıcıoğlu'nun helikopter kazası ile ilgili olarak ise, "Bu bir suikasttir, bu bir sabotajdır. Bunla ilgili kesin bir bilgi ve delil yok ama araştırılıyor. Bunun bir suikast olduğuna dair 5-6 tane şüphe var. Cevabı henüz kamuoyuyla paylaşılmayan veya kamuoyunu tatmin etmeyen sorular var. Bu soruların cevabı, kamuoyunu, bizleri ve aileleri tatmin eder bir şekilde açıklanmadan tatmin olunmayacak. Ve bu işin peşi bırakılmayacak” şeklinde konuştu.

CİHAN 

Bu haber toplam 2688 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri