Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DANIŞTAY'A BBP'LİLERİ KIZDIRAN ATAMA?

14.12.2012 11:51
Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasının ilk saatlerinde "Yazıcıoğlu Yaşıyor" diyen Eski Kayseri Valisi Danıştay üyeliğine atandı.

 

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasından hemen sonra, ''Yazıcıoğlu bulundu, yaşıyor'' açıklaması yapan ve arama-kurtarma çalışmalarının aksatmakla suçlanan Kayseri eski Valisi Mevlut Bilici, Danıştay üyeliğine atandı. Cumhurbaşkanı Gül'ün yaptığı bu atama, Büyük Birlik Partisi yönetimini kızdırdı. Bilici, 4 ay önce merkeze alınmıştı.

AYAĞINDA VE KABURGASINDA KIRIK

Vali Bilici, 25 Mart 2009'daki kaza sonrası, enkaza ulaşıldığını Yazıcıoğlu'nun sağ o ve şuurunun açık olduğunu, bir ayağı ile kaburgasında kırık bulunduğunu ve hastaneye kaldırıldığını açıklamıştı. Yazıcıoğlu'nun cesedi bulunduktan sonra da ayak ve kaburgasında kırık olduğu saptanmıştı.

ÇALIŞMALARI AKSATTI

Bu açıklamanın arama kurtarma çalışmalarını aksattığı, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu ve TBMM Araştırma Komisyonu raporunda da yer almıştı. DDK raporunda açıklamanın, ''Arama-kurtarma çalışmasını geciktirecek nitelikte, bir bilgi kirliliğine yıol açtığı'' vurgulanmıştı.

Bilici, TBMM Araştırmöa Komisyonundaki ifadesinde ''Bilgiyi Emniyet müdüründen aldım sadece BBP'li Yalçın Topçu'ya aktardım, o da basına söylemiş'' açıklaması yapmıştı. Dönemin BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu ise'' Vali ile ne telefonla ne de yüz yüze görüşmedim'' diyerek Bilici'yi yalanlamıştı.

Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, Vali Bilici için ''İyi bir müneccim. Eşim daha bulunmadan ayak ve kaburgasındaki kırıkları nereden biliyor, kuşları mı var?'' suçlaması yapmıştı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de önceki günkü açıklamasında, ''Vali bu bilgiyi nereden aldığını dürüstçe açıklamazsa, çok açık bir şekilde vebal altındadır. Bu hadiseyle de ilgili olarak hep şüpheli olarak görülecektir'' demişti.

Gazeteport

 

 

Bu haber toplam 3914 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

Rahetlinin anısına saygılı olun
salih bezci
valiyi ve rahmetliyi yakından tanırım. vali üzerinden gündeme kalmaya çalışmak çok sıradan davranış. sizden dava adamı olmaz yazıklar olsun kendi adamımıza çamur atarak siyaset yaptığını zannedenler.....
15 Aralık 2012 Cumartesi 16:27
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DOĞRU KARAR
mustafa yaylacı
Vali camiamızdan ve rahmetliye çok yakın birisidir. Seçilmeside hayırlı olur inşallah, valiye iftira atanlarda Allah korkusu kalmamış anlaşılan bu kafaylamı siyaset yapacaksınız dostunu düşmanını bilmeden? YAZIKLAR OLSUN KİMİN OYUNUNA GELİYORSUNUZ!!!
15 Aralık 2012 Cumartesi 16:23
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hayir olamaz
ismail sarialtin
hayir olamaz.
14 Aralık 2012 Cuma 17:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri