Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BBP'den MHP ve SP'ye 7 Haziran çağrısı

29.03.2015 02:38
7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesi BBP'den MHP ve SP'ye 'koalisyon' çağrısı geldi. Çağrıyı dile getiren isim ise BBP Genel Başkanı Destici oldu.

Büyük Birlik Partisi-BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesi MHP ve SP'ye koalisyonçağrısı geldi.

Kosova'da konuşan Destici, "Milletimiz içinMHP ve SP koalisyonuna hazırız" dedi. 

Kosova ile Türkiye Cumhuriyeti Parlamentolar Arası Dostluk Gurubu Başkanı mehrum Muhsin Yazıcıoğlu, Kosova’da değişik törenlerle anılıyor. BBP ile Kosova’nın Mamuşa Belediyesi ve Avrupa Türk Birliği tarafından bu yıl Kosova’da 6’ncisi düzenlenen ‘6. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Sempozyumu’na Kosova yanı sıra Türkiye’den de çok sayıda üst düzey davetli katıldı. Sempozyuma Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu yanı sıra BBP Genel BaşkanıMustafa Destici de katıldı.

Sempozyum sonrası genel seçimlere yönelik açıklamalarda bulunan Destici, 7 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan genel seçimlere MHP ve Saadet Partisi (SP) ile ortakkoalisyon olarak katılmaya hazır olduklarını söyledi. 

KOALİSYONA HAZIRIZ

Destici şunları söyledi:

Türkiye’de bildiğiniz gibi dünyanın hiçbir tarafından olmayan bir yüzde 10’luk anti demokratik darbe yasası olan bir seçim barajı var. Bu tabi Türkiye’de siyasi partileri işbirliğine sevkediyor. BBP olarak biz 22 yıllık bir siyasi partiyiz. Seçim deneyimi çok yüksek olan bir partiyiz. Dolayısıyla seçime hazır olan partilerin başında geliyoruz tüm yönleriyle seçime hazırız biz. Ama tabi Türkiye’nin önüne de bir iktidar projesi alternatifi koymak istiyoruz. Bunu da seçim işbirlikleriyle yapabileceğimizi kısa vadede biliyoruz. Bunun için de biz bu anlamda yelpazenin sağında olan milletin onayladığı tabanımızın onayladığı partilerle işbirliği yapabiliriz. Bundan bugüne kadar kaçınmadık bundan sonrada kaçınmayız. Bu deneyime sahip olan bir siyasi partiyiz. Yani biz milletimiz için ülkemiz için bunu sonuna kadar kovalamaya devam edeceğiz. Tabi ki Allah neyi takdir edecek bunu da hep birlikte göreceğiz."

Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri