Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP'li Vekil'in bu fotoğrafı tartışılıyor

04.10.2011 11:37
Bugün yazı yayın organlarında BDP Milletvekili Gültan Kışanak ile ilgili yer alan haber ve fotoğraf tartışma konusu oldu. BDP'den ilgili fotoğrafa şu açıklama geldi:

"Eş Genel Başkanımız sayın Gültan Kışanak'la ilgili bir takım iddialar ileri sürülmüş, iddialara dayanak olarak da bir fotoğraf yayınlanmıştır." denilen açıklamada, "Bu haber eğer yapılmadan önce sayın eş başkanımızdan bilgi alınmış olsaydı daha objektif ve doğru bir haber yayınlanmış olurdu." ifadesine yer verildi.

Söz konusu fotoğrafın 1994'te çekildiği aktarılan açıklamada, "Eş Genel Başkanımız Sayın Kışanak, o tarihte günlük yayın yapan Özgür Ülke Gazetesi'nin Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütmekteydi. Kendisi bir foto muhabiri ile birlikte röportaj yapmak üzere Şam'a gitmiş ve o fotoğraf da orada çekilmiştir.

Söz konusu röportaj Özgür Ülke Gazetesi'nde yayınlanmıştır. Bu tamamen bir gazetecilik faaliyeti olarak gerçekleşmiştir. Olayın gerçek yönü bu iken, fotoğrafı veren istihbarat servislerinin amaçları doğrultusunda haber yapılması her şeyden önce bir gazetecilik faaliyeti değildir. Bu haberin gazetecilik meslek etik kurallarıyla bağdaşır hiçbir yanı bulunmamaktadır" ifadeleri kullanıldı
 

Bu haber toplam 1610 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri