Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP 3 Maymunu Oynuyor

21.08.2013 01:28
Bölücü terör örgütü PKK’nın gençleri dağa çıkarmaya çalışması nedeniyle yaşanan silahlı kavgada 8 Kürt vatandaşının ölmesi olayı karşısında BDP adeta üç maymunu oynuyor.

Şu ana kadar hiçbir açıklamada bulunmayan BDP’li vekiller Hasip Kaplan, Adil Kurt ve Özdal Üçer de, konuyla ilgili sorularımız karşısında “Bilgimiz yok”, “Konuşmak istemiyoruz” ifadelerini kullandılar.

Diyarbakır’ın Hazro ilçesinde, Tekin ile Uğurlayan aileleri arasında yaşanan ‘Çocuklarımızı dağa çıkardınız’ kavgasında 5’i kadın 8 kişi ölmüştü. Uğurlayan ailesinden 2 genç, terör örgütü PKK’nın silahlı eyleme başlamasının yıldönümü olan 15 Ağustos’ta dağa çıkarılmış; ailesinin, BDP’li il genel meclis üyesi Ömer Tekin’i olaydan sorumlu tutması üzerine iki aile arasında başlayan tartışma önceki gün katliama dönüşmüştü.

KAPLAN: OLAYI NEDEN ARAŞTIRIYORSUNUZ?

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, endişeli bir şekilde “Üzerinden günler geçmiş bir olayı neden hâlâ araştırıyorsunuz? Olayı bilmiyorum. Olayın içinde olanlara veya Diyarbakırlı vekillere sorun” dedi.

KURT: HABERİM YOK

BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt ise olaydan haberinin olmadığını ileri sürerek “Dolayısıyla söyleyecek bir şeyim yok” diye konuştu.

ÜÇER: DİĞER VEKİLLERLE KONUŞUN

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer de, önce “Olayı bilmiyorum” dedi, ardından “Diyarbakırlı vekillerle konuşun. Onlar olayı daha iyi biliyor” şeklinde konuştu.

YENİ AKİT

Bu haber toplam 1350 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri