Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuğluk'tan tehdit gibi açıklama

02.06.2011 00:02
"Çözümün olmaması durumunda çok net söylüyoruz savaş çıkacaktır"

Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) desteklediği Van bağımsız milletvekili adayı Aysel Tuğluk, "Çözümün olmaması durumunda çok net söylüyoruz savaş çıkacaktır. Kürt halkı çözüme sabredebilir ama çözümsüzlüğe asla" diye konuştu.

Esnafı ziyaret ederek oylarını barış ve özgürlükten yana kullanmasını isteyen Aysel Tuğluk, daha sonra kentte yerel yayın yapan Prestij, Şehrivan ve Bölge gazetelerini ziyaret etti. Yerel gazeteciliği önemsediklerini belirten Tuğluk, kentin nabzına hakim olan, seçmeni iyi analiz eden gazetecilik anlayışını çok benimsediklerini söyledi. Gazetecilerle bölge sorunları üzerinde konuşan Tuğluk, bu sorunları en iyi şekilde açığa çıkaracak olan kişilerin başında gazetecilerin geldiğini ifade etti.

Seçim bölgesi olan Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'nde düzenlenen kadın toplantısında konuşan Tuğluk, kadının olmadığı bir mücadelenin başarılı olma şansının olmadığını ifade etti. Öcalan'ın kadınlara çok güvendiğini, kadınların kendi mücadelelerine hiçbir zaman ihanet etmediğini söyleyen Tuğluk, "Biz Sayın Öcalan'a karşı mahcup olmamak için, mücadelemizi en üst düzeye çıkarmak için çalışacağız. Hem kadını hem de toplumu özgürleştireceğiz. Kadın olmadan yaşam olmaz, kadın olmadan özgürlük olmaz. Hepimizin
en temel görevi barış ve özgürlük için sonuna kadar savaşmaktır. Biz inanıyoruz ki onurlu Kürt kadını bu seçimde iradesini özgürlük ve barıştan yana kullanacaktır. Biz çok büyük bir halkız, özgürlüğü kucaklayacağız, bunun en büyük destekçisi ve sağlayıcı kadın olacaktır. Ben sizleri Sayın Öcalan'ın özgürlüğü için çalışmaya davet ediyorum. Kürt kadınları meydanları AK Parti'ye dar ederek AK Parti'nin kadını tanımadığı ve kadına ikinci sınıf muamele yaptığı politikalarına 12 Haziran'da son verecektir" şeklinde konuştu.


Seçim çalışmaları kapsamında Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ile birlikte Hatuniye Mahallesi'nde düzenlenen halk şölenine de katılan Aysel Tuğluk, Bosna ve Irak'ta zaman zaman yapılan katliamlardan bahsedildiğini ama bu coğrafyada yapılan katliamların Bosna ve Irak'takinden çok daha fazla olduğunu söyledi. Tuğluk, "Bu kadar katliamlara ve ölümlere rağmen halen, 'Kürt sorunu yoktur' diyenler, bunu çok iyi bilsin, bu sorun sizi de yakar. Bu sorunu çözmeniz gerekir. Anaların gözyaşlarına ortak olmanız
lazım. Öldürmekle, yok etmekle siz Kürt halkını bitiremezsiniz. Artık Kürt sorunu kendi çözümünü devlete dayatmıştır. Kürt sorununda diyalog ortamı oluşmalı ve bu diyalog ortamında en önemli faktör de Sayın Öcalan'dır. Çözümün olmaması durumunda çok net söylüyoruz, savaş çıkacaktır. Kürt halkı çözüme sabredebilir ama çözümsüzlüğe asla" ifadelerini kullandı.

Tuğluk, Kürtlerin artık statüsüzlüğü kaldıramayacağını belirterek, "Kürtler artık demokratik özerk bir yönetimle kendi statüsüne kavuşmalıdır. Demokratik özerklik projesi bir bölünme değil, kardeşleşme projesidir" şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 2290 defa okunmuştur
Savaşmı cıksın her zaman hazırız
Türkiye Türklerindir
Ne o tuğluk hanım savaş cıkacak dedinde bizde çok korktok vallahi korkumuzdan abd yi cağırcazki bizi korusun hadilen oradan dümbük şeyiniz sıkıyosa savaşı cıkarınki o zaman anyayı konyayı anlarsınız bu akepenin yumuşak karnındam faydalanıp sizlere yumuşak davrandığı için buralara geldiniz şimdilik boru öttürüyosunuz ama o boruyu zamanı gelince boğazınıza tıkarız had bakalım tuğluk hanım biz her zaman hazırız savaşsa savaş barışsa barış.
05 Haziran 2011 Pazar 12:19
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Edep yahuuu
R.İsmail Nergis
Hadi bee faso fiso üretme.İt Ürür Kervan yürür.Simasında bile insanlık alameti göremiyorum,imralının ve pkk nin emir kulları,yazıktır yazık aklınızı başınıza alın. Hiç bir zaman pkk yi kınamadınız.hiçbir zaman Mehmetçikler şehit edildiğinde üzülmediniz bilakis sevindiniz taziye mesajı vermediniz.Bu ülkeyi sevmiyorsanız burada yaşamak istemiyorsanız bu bayrak altında olamıyorsanız başka bir ikamet adresi bulun kendinize marş marş istikamet kandil dağları mesut barzaninin yanı orada yaşayın kafanıza göre imanlı inançlı kürt kardeşlerimizi rahat bırakın utanmıyorsunuz yüzünüz kızarmıyor bayrağa inanca karşısınız.öğrenci yurtlarını yakıyorsunuz.dükkanları kapattırıyorsunuz eşkiyalık yapıyorsunuz fabrika açtırmıyorsunuz yakıyorsunuz insanlıktan eser kalmamış yüreklerinizde bu memleket sizden çok çekti teröre 300 milyar dolar para gitti yeterr bıktırdınız herkesi Allah merhamet versin paslanmış kalplerinize Mahşer Mahkemesinde haliniz nice olur şimdiden düşünün
02 Haziran 2011 Perşembe 09:08
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Baslatin bakalim
Hakan Atil
Senin gibileride Kuzey Irak' a surmesini biliriz. Hadi sikiysa baslatin.
02 Haziran 2011 Perşembe 02:37
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri