Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP binasını PKK kendi mi yaktı?

19.10.2011 19:59
Hakkari'nin Derecik Beldesi'ndeki BDP binasının yakılması" haberi büyük bir provokasyonun da alt yapısını hazırlamaya yönelik bir çalışma olduğu ortaya çıktı.
Terör örgütü PKK Hakkari'de çirkin yüzünü 8 ayrı noktada gösterdiği saatlerde başka bir provokasyonda kendisini gösteriyordu. 24 askerimizi şehit etmesinin ardından internet sitelerine düşen "Hakkari'nin Derecik Beldesi'ndeki BDP binasının yakılması" haberi büyük bir provokasyonun da alt yapısını hazırlamaya yönelik bir çalışma olduğu ortaya çıktı.
 
SALDIRI İLE BDP BİNASININ YAKILMASI AYNI SAATE DENK GELİYOR
 
Bölgede barışa ve kardeşliğe kurşun sıkmak isteyen BDP'nin Derecik Beldesi'ndeki binasının ateşe verildiği saatlerde ise 8 ayrı güvenlik noktasına saldırı yapıldı. Sicakgundem.com'un edindiği bilgiye göre ise; belde ve binanın olduğu yer hem startejik olarak, hem de siyasi olarak Hakkari'nin genelinden ayrılıyor. BDP binasının yanında korucu derneği, karşısında ise Hakkari Dağ Komando Tugayı'na bağlı Alay Komutanlığı yer alıyor. Binanın yakılma saati de bir hayli ilginç... PKK'nın saldırı düzenleyip 26 askerlerimizi şehit ettiği vakitte BDP’nin binası ateşe veriliyor.
 
ASKER YANMASINA GÖZ YUMDU OYUNU
 
Tüm bu bilgiler ışığında parçalar birleştirildiğinde BDP ve PKK'nın oynadığı oyun gözler önüne seriliyor. Terör yandaşları ve terörün siyasi kanadı askerin ve AK Partili Belediyenin binalarının yakılmasına göz yumduğu söylentileri ile bölge halkını ayaklandırmak istediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. … Alay komutanlığının hemen karşısında olan BDP binasının saldırı ile eş zamanlı yakılması ise akıllara birçok soru işaretini getiriyor.
 
PROVOKASYONA SOSYAL MEDYADAN DEVAM EDİLDİ
 
Gece terör saldırısının ardından 26 şehit haberinin gelmesi ile Türkiye adeta ayağa kalktı. Önce başbakanlık önünde bir eylem yapıldı. Ardından sosyal medyada tepkiler ‘Kürtleri asalım-keselim’ söylemleri ile büyütülmeye çalışıldı. Son olarak Sosyal medyada ise "BDP binaları ateşe verildi" haberleri ile olay iyice büyütülmek istendi. Oysaki "Devlet tarafından yakıldı" süsü verilmeye çalışılan olaydan şu ana kadar net bir bilgi haber merkezlerine gelmedi. Ardından Hakkari’de olan olay başta sosyal medyada ardından Erzurum ve diğer illerde de yapılıyormuş gibi kamuoyuna yanlış bilgilerle aktarılmaya çalışıldı.
 
ASIL OYUNDA NE VAR?
 
Terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırının ardından neler olacağını ise kamuoyu büyük merakla bekliyor. Sicakgundem.com'un edindiği bilgiye göre; anayasa görüşmelerinin olduğu bir gün böylesi bir saldırı ve BDP binasının yakılması olayının ardında iki neden olabilir? Birincisi Kürtlere daha fazla hak alacağım mesajını vermeye çalışan bir terör örgütü, ikincisi ise yeni bir Kürt ayaklanmasının hazırlıkları…
 
PROVOKASYONA KARŞI DİKKAT!
 
PKK’nın bu saldırısının ardında hissiyatının etkisinde kalan Türk Halkı’nın Kürtlere ve BDP binalarına saldırması tahriğinin olduğu ve buna karşı dikkatli olunması uyarıları yapılıyor. Ortaya çıkacak bir Türk-Kürt çatışmasının PKK’nın ekmeğine yağ süreceği ve Türkiye’yi dönüşü olmayan bir yola iteceği de uzmanlar tarafından belirtiliyor.
 
Sıcak Gündem
 
Bu haber toplam 1936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri