Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP Eyleminde Taksim Karıştı

18.09.2011 17:30
Taksim meydanında eylem yapmak isteyen Barış ve Demokrasi Partisi üyelerine polis izin vermeyince ortalık karıştı.

 

Taksim meydanında eylem yapmak isteyen Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyesi bir gruba polis ekipleri müdahale etti. Karga tulumba gözaltına alınan eylemcilerle emniyet mensupları arasında arbede yaşandı.

Terör örgütü lehine slogan atan eylemciler, operasyonları protesto etmek amacıyla Taksim meydanında toplanmak istedi. Meydana çıkan bütün yollarda geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri eylemcilerin alana girmesine izin vermedi.

Kimlik kontrolü yapan polisler şüpheli gördükleri şahısları gözaltına aldı. Taksim tramvay durağında toplanan ve eylem yapmakta ısrar eden eylemciler ise polis ekipleri tarafından zor kullanılmak suretiyle gözaltına alındı. Eylemciler gözaltı aracına götürüldükleri sırada polisle aralarında arbede yaşandı. Bazı eylemciler ise slogan atmaya devam etti.

Eyleme destek vermek amacıyla meydana gelen Bdp Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de bazı eylemciler ile birlikte alandan ayrıldı. Çevik kuvvet ekipleri eylemci grubu Tarlabaşı'ndaki Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına kadar takip etti.

Dağılma sırasında da grup ile çevik kuvvet polisleri arasında gerginlik yaşandı.
 

Bu haber toplam 1864 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri