Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP İl Başkanı’ndan Kürtçe Ezan İTİRAFI

08.06.2011 01:59
CHP’nin tek parti dönemine özenen BDP, Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde kılınan cuma namazında ezanı Türkçe okutmuştu. Kürtçe ezanı itiraf eden BDP’li İl Başkanı halktan gelen tepki üzerine söylediklerini inkar etti ama ses kaydı onu yalanlıyor.

CHP’ye özenen BDP, tek parti dönemindeki uygulamaları örnek alıyor. “Camilerde namaz kılmayın” çağrısı yapan BDP şimdi de ezanı Arapça yerine Kürtçe okuttu.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde BDP ilçe teşkilatının organize ettiği Demokratik Çözüm ve Barış Çadırı’nda 20 Mayıs günü Cuma namazında Kürtçe ezan okundu.

Bir süredir bölgede Kürtçe vaaz ve hutbe okunmasına alışık olan cemaat bile çadırda kılınan cumadan ve ezanın Kürtçe okunmasından rahatsız oldu.

Kürtçe ezanı doğrulayan BDP Şanlıurfa İl Başkanı Müslüm Kaplan Star’a yaptığı açıklamada bundan sonra ezanların Kürtçe okunacağını söylemişti.

Ancak Kürt halkından gelen yoğun tepki üzerine geri adım atan ve “Kürtçe ezan itirafını” inkar eden BDP Şanlıurfa İl Başkanını bu ses kaydı yalanlıyor.

İşte BDP İl Başkanı Müslüm Kaplan’ın inkar ettiği “Kürtçe ezan itirafı”nın ses kaydı;

Kaynak:stargazete.com 

Bu haber toplam 3080 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

PKK DEVLET KURSA OLACKLARIN İŞaRETİ BUNLAR
kamil kahraman
bİR KÜRDÜN RÜYASI diye bir yazı okumştum ondan bir parça ;" onun için şiirler yazıyor, bestekarlar türküler besteliyor, heykeltraşlar onun büstlerini ve heykellerini yapıyor, ressamlar onun boy boy resimlerini çiziyorlardı. Her resmi kurumun duvarına onun resmi asılıyor, her resmi dairenin bahçesine de bir büstü dikiliyordu. Bu işten en kârlı çıkan ise, Büyük Kürdistan’ın akıllı tüccarı MAHO ağa oluyordu. Çünkü o sadece bir numaranın değil diğerlerinin de resimlerini, büstlerini yaparak onların parasını devletten tahsil ediyordu. Onun gazetesi rejimin “Amiral gemisi” olarak tanımlanıyor ve PKK’ye karşı eleştirilere karşı ordu teyakkuz halinde ve “Topyekun savaş” için hazır bekletiliyordu.. Bu maksatla sık sık andıçlar yayınlanıyor ve “Mezopotamya Çalışma Grubu” ve “DİTEM Devrim İstihbarat Timleri” örgütleniyordu.. Bu rüya oldukça ilginç değil mi?."""Abdurrahman Dilipakın köşesinde tümünü oluyabilirsiniz.
08 Haziran 2011 Çarşamba 15:47
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZIKLAR OLSUN
ABDULLAH
ALLAHIN AZABI VE GAZABI BU GİBİ MÜNAFIKLAR VE KAFİRLER ÜZERİNE OLSUN.EN SONUNDA JAKOBEN MUKALLİTÇİLİĞİNE SOYUNAN ATEİST BAHÇENİN ZERDÜŞT BEDENİNE İSLAM AŞISI YAPMAYA ÇALIŞAN BU BEDBAHTLARA ALLAH FIRSAT VERMESİN.DÖSÜNLER Bİ BAKSINLAR TAKLİT ETTİKLERİ JAKOBEN BEYİNSİZLERİN TARİHTEKİ YERİNE.
08 Haziran 2011 Çarşamba 13:48
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hayaldi gerçek oldu
SEVDA
işte size akp hükümetinin acizliği. o beğenmediğiniz hükümetler döneminde bunlar bukadar alçaklaşmamıştı çünkü onlara bu cesareti veren yoktu...bilmiyorum ne zaman akıllanıcaksınız şuan restore edilen kiliselere yenileri eklenip ülke kilise cümbüşüne döndüğündemi, ülkenin doğusuna pasaportla girildiğindemi illa akıllanmak için felaket yaşamanız gerekiyor,çünkü Allahın verdiği aklı kullanmıyorsunuz. bu hükümet döneminde yapılanlar başka bir partinin döneminde olsaydı acaba bukadar geniş geniş durabilecekmiydiniz. doğru tekdir adamına göre değişmez.
08 Haziran 2011 Çarşamba 13:04
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Mescidi dırara
R.İsmail Nergis
Yazıklar olsun Alahın emirleri ile amel etmeyenlere eşkiyaya kul köle olanlara.Allahın emirlerine karşı gelenlere Bütün islam aleminde ezan arapçadır.o Şekilde emrolunmuştur.Siz Allahtan Hazreti muhammed Sav den danha iyi mi bileceksiniz bu dini.1400 yıl önceki yahudi dönmelerinin aynısını yapıyorsunuz.mekkedeki yahudiler de kendi kafalarına göre mescit inşa etmişler sarık takınmışlar ellerinden gelen kötülüğün hepsini uygulamışlardır.utanın be hiç vicdan yokmu içinizde Allah sevgisi yokmu sizde.insanlığınız kurumuş ne diyelim rabbim islah eylesin sizleri
08 Haziran 2011 Çarşamba 08:56
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri