Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirtaş’tan Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’na çağrı

03.05.2013 16:36
BDP Genel Başkanı Demirtaş, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'nu Hakkari'de nöbet tutmaya davet etti.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, MHP lideri Devlet Bahçeli ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Demirtaş, “Ankara’da rahat koltuğunuzda savaş istemek kolay, gelin Hakkari’de bir gün değil sadece bir saat polis kontrol noktasında nöbet tutun, bakalım ısrar etmeye devam edecek misiniz?" dedi.

Sabah saatlerinde BDP Hakkari milletvekillileri Adil Zozani ve Esat Canan ile BDP Van Milletvekili Özdal Üçer ile birlikte Hakkari'ye gelen Selahattin Demirtaş, belediye binası önünde toplanan kalabalığa hitap etti.

Muhalefet liderleri Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'na seslenen Demirtaş, "Ankara'da rahat koltuğunuzda savaş istemek kolay, gelin Hakkari'de bir gün değil sadece bir saat polis kontrol noktasında nöbet tutun, bakalım ısrar etmeye devam edecek misiniz? Abdullah Öcalan, 1994 yılında da böyle bir çözüm ortaya koydu. Fakat devlet yanaşmadı. Biz parti olarak daha öncede Öcalan'la diyalog yolunu önerdik. Fakat savcılar hakkımızda davalar açıp bizi tutuklamaya çalıştılar. Bakın biz ve sizler, gerillanın sınır dışına çıkışını an be an takip edeceğiz. Herhangi provokatif bir girişime izin vermeyeceğiz. Bakın barışta ısrarcı olacağız. Bu baharla beraber Hakkari'ye, dağlardan bambaşka bir barış havası esecek" diye konuştu.
 

İHA

Bu haber toplam 2790 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri