Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP heyeti İmralı'ya gitti

23.02.2013 13:40
İmralı'ya gidecek olan BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın oluşturduğu heyet İmralı'ya hareket etti

 

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşecek BDP heyeti, İmralı Adası'na gitti.

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'dan oluşan BDP heyeti, İmralı Adası'na hareket edecekleri Ataköy'e, Buldan'a tahsis edilen TBMM'ye ait kırmızı ''030'' plakalı araçla geldi.

DÖNÜŞTE İNŞAALLAH

İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, gazetecilerin soruları üzerine, herhangi bir açıklama yapmayacaklarını belirterek, ''Dönüşte inşallah'' ifadesini kullandı. Önder, dönüş saatinin ise belli olmadığını söyledi.

Heyet, daha sonra terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşmek için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait ''Emniyet-4'' isimli tekneyle İmralı Adası'na hareket etti.

ÖCALAN'A KALEM VE TESPİH

Heyet yanında Öcalan'a bazı hediyeler de götürdü. Pervin Buldan, Abdullah Öcalan'a bir kalem ve bir tespih aldığını söylemişti. Pervin Buldan, hediyesinin bulunduğu dolmakalemleri ile tanınan kırtasiye dükkanının karton paketi ile kendilerini İmralı'ya götürecek tekneye bindi. Sırrı Süreyya Önder ise Öcalan'a AB üyesi ülkelerin anayasalarını karşılaştırmalı olarak ele alan bir kitap ile TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun raporunu verecek.

İLK ZİYARET OCAK'TAYDI

3 Ocak 2013'te İmralı görüşmelerinde yeni bir sayfa açılmış, MİT ve avukatların yanı sıra Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ve BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata İmralı'ya giderek Abdullah Öcalan ile görüşmüştü.

SIRRI SÜREYYA ÖNDER LACİ'LERİ ÇEKTİ

Ziyaret öncesi en dikkat çeken ayrıntı ise BDP İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in takım elbise giymesiydi.

Çoğu zaman deri ceketi ile objektifler karşısına çıkmayı tercih eden ve Meclis'te kravat takma zorunluluğunun kaldırılması için önerge veren Önder'in laci'leri çekip adaya gitmesi gözlerden kaçmadı.

 


Bu haber toplam 4366 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri