Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Boyner'i boykot edin'

26.03.2011 22:29
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TÜSİAD'ın anayasa değişikliği raporuna ilişkin, 'Basiretli, vatansever, istihdam yaratan, eli öpülen iş adamlarına sesleniyorum bu maskaralıktan ya TÜSİAD'ı kurtarın veya TÜSİAD'ı temsilden vazgeçin.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TÜSİAD'ın anayasa değişikliği raporuna ilişkin, 'Basiretli, vatansever, istihdam yaratan, eli öpülen iş adamlarına sesleniyorum bu maskaralıktan ya TÜSİAD'ı kurtarın veya TÜSİAD'ı temsilden vazgeçin.

Vatanseverlere, milliyetçilere sesleniyorum TÜSİAD'ın yöneticisi olan Boyner ailesinin mallarını almaktan, kullanmaktan vazgeçin, protesto edin.' dedi.

Bahçeli, Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde belediye tarafından inşa edilen tesislerin açılış töreninde yaptığı konuşmada, 'Türkiye'nin milli devlet, üniter yapı ve toprak bütünlüğü açısından çok riskli bir tehdit altında olduğunu.' söyledi. Ülkenin önemli bir kesiminde bölücü terörün yaygınlaştığını ve devletin buradaki kontrolünü kaybettiğini savunan Bahçeli, şöyle devam etti: 'Bunların hepsine çanak tutan kim? Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İçişleri Bakanı olan zat, demokratik açılım zırvasıyla ülkeyi yıkıma götüren zat. Şimdi ise sessiz. Polisi tokat yiyor, polisin arabası tahrip oluyor, polis panzerinin üstüne bir Belediye Başkanı çıkıyor, sesi çıkmıyor. MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'nı ise görevden alıyor, 23 aydan beri mahkemesi devam ediyor. Ancak Diyarbakır Belediye Başkanı'na, yolsuzluğu boğazına kadar gelmiş Kayseri Büyükşehir ve Elazığ Belediye Başkanlarına karşı kayıtsız. Bütün bunların yanında Sayın Başbakan, kendi aklınca Obama ile görüşerek çözüme kavuşturabileceği zeka üstü dış politikayla ülkeyi, dünyayı yönetmeye çalışıyor. Burnunun dibindeki acıyı, ızdırabı, devlet saygınlığının ayaklar altına alınmasını görmüyor.'

Bahçeli, 'Türkiye'de iyi adam ve kötü adamın olduğu 1950-60 dönemlerinin siyah-beyaz filmler gibi oyun oynandığını' ifade etti. Senaryoda kötü adamın bazen PKK, bazen bir başkası, iyi adamın ise her zaman AK Parti olduğunu dile getiren Bahçeli, şöyle konuştu: 'Şimdi kalkmışlar anayasa değişikliğini seçimlerden sonra yapalım diyorlar. Seçimden önce bunu açıkla da millet öğrensin, ona göre karar versin. Bir başka kuruluşa da bu rol paylaşımında görev veriliyor. Kendilerinin hazırlattığı anayasa metnini yazan 7 bilim adamından ikisini TÜSİAD denen kuruluşa göndermiş. TÜSİAD'ın Başkanı Sayın Boyner hanımefendi bunu kamuoyuyla paylaşıyor. 5 ana başlıkta sunulan teklifler korkunç ve ürkütücü. Büyük bir gaflet ve ihanete doğru gidiş. Bu nasıl bir anayasa taslağıdır? Sayın Başbakan TÜSİAD'ı kullanıyor. Bir danışıklı dövüş bu ve buna TÜSİAD alet ediliyor.

"BU MASKARALIKTAN YA TÜSİAD'I KURTARIN"

TÜSİAD'ın, Türkiye'nin ekonomik ve sosyal yönden katılımı sağlayan, istihdam yaratan, üretim yapan, katma değer ortaya koyan değerli iş adamlarının bir sosyal kuruluşu olduğunu anlatan Bahçeli, "Orada çok değerli şahsiyetler var. TÜSİAD'ın başına gelmiş olan bir hanımefendi... Beyi eskiden Yeni Demokrasi Hareketinin Genel Başkanı olarak ortaya koymuş olduğu hatalarla da örtüşmüş bir anayasa taslağıyla Türkiye'nin bölünmesinin hukuki zeminini kamuoyuna açıklama gafleti içerisine düşüyor. Yani Diyarbakır'a gidiyor, orada halkla özdeşleşmiş gibi halay çekiyor, İstanbul'a geliyor, bölücülüğün hukuki zeminini yazıyor. Basiretli, vatansever, istihdam yaratan, eli öpülen iş adamlarına sesleniyorum; bu maskaralıktan ya TÜSİAD'ı kurtarın veya TÜSİAD'ı temsilden vazgeçin. Vatanseverlere, milliyetçilere sesleniyorum; TÜSİAD'ın yöneticisi olan Boyner ailesinin mallarını almaktan, kullanmaktan vazgeçin, protesto edin. Hem Türkiye'nin kaymağını yiyeceksin, hem Türkiye'nin imkanlarıyla en lüks hayatı yaşayacaksın sonra da Türkiye'nin bölünmesine demokrasi ve özgürlük adına katkı sağlayacaksın. Bu nasıl bir rezalettir?' diye konuştu.

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in polis görevlisine tokat atmasına da değinen Bahçeli, emniyet mensuplarının sahipsiz olmadığını, Türk milletinin evlatları olduklarını belirterek, 'Bir gün o tokat, atmaya yönelenlerin kafalarına balyoz gibi inecektir' dedi.
Bahçeli daha sonra platformdaki kurdeleyi keserek, Hisarcık Belediyesinin yaptırdığı kültür sarayı, otogar, jeotermal kuyusu ve kilitli parke tesisini hizmete açtı.
Tavşanlı ve Emet ilçelerini de ziyaret eden Bahçeli, esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlara hitap etti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri