Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Ben buradayım' mitinginde fiyasko

18.12.2011 14:00
BDP’nin KCK operasyonlarını protesto için başlattığı ‘Ez livirim’(ben buradayım) mitinglerinde fiyasko yaşıyor.

Partinin tüm ağır toplarının katıldığı mitinglerde BDP’nin istediği katılım olmadı. Edinilen bilgilere göre BDP, ‘kale’ olarak gördüğü Diyarbakır’da ancak 12 bin kişiyi toplayabildi. Bunun üzerine 19 Kasım’daki miting iptal edildi. BDP iptalin gerekçesi olarak yağmuru gösterirken, iptalin mitinge katılımın beklenin çok altında olmasından kaynaklandığı öğrenildi. İki hafta sonra Yenişehir merkez ilçesi İstasyon Meydanı’nda miting yapan BDP, bundan da umduğunu bulamadı. İl Emniyet Müdürlüğü rakamlarına göre, çevre ile ve ilçelerden otobüs kaldırmasına rağmen daha önce yüzbinleri bir araya getiren parti bu kez ancak 12 bin kişiyi toplayabildi.

Batman ve Şırnak’ta fiyasko

Diyarbakır’ın ardından hafta içi Batman ve Şırnak’ta mitingler düzenleyen BDP, bu illerde ise adeta fiyasko yaşadı. Edinilen bilgilere göre parti, yapılan her türlü duyuru ve propaganda çalışmalarına rağmen Batman’da ancak 5 bin kişiyi bir araya getirebildi. Önceki gün Şırnak’ta gerçekleştirilen mitinge ise en fazla 3 bin 500 kişi katıldı. Diğer yerlerdeki mitinglerde de son derece düşük katılım oldu. Bu durum parti içinde rahatsızlığa neden oldu.  

Bu haber toplam 1850 defa okunmuştur
ADALET GÜÇ VE ZULÜM
Turan HACIMEMİŞOĞLU
BDP kürtlerin temsilcisi değildir.Devlet bölgede halkın can ve mal güvenliğini sağlar,kanun ve nizam hakimiyetini tesis ederse BDP tümüyle tabanını kaybede.Adalete dayannmayan kuvvet zalim güce dayamnayan adalet acizdir.
18 Aralık 2011 Pazar 23:33
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri