Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Devlet Bahçeli' BDP'lileri çıldırttı!

01.05.2012 17:42
Kırşehir'de düzenlenen 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarında, bir apartmanda açılan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin pankartı yüzünden ülkücü gençler ile BDP'li yöneticiler arasında tartışma çıktı.

Polis olaya müdahale etti. Bahçeli’nin pankartı polis tarafından toplatıldı.

Kırşehir’de, 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına katılan gruplar saat 10.00’da ilk olarak Öğretmenler Park’ında toplandı. Grup daha sonra pankartlar ve sloganlar eşliğinde Maşaderesi üzerinde bulunan kutlama alanına geldi. Buradaki kutlamalara, Eğitim Sen, ÖDP, BDP, CHP, HAS Parti, Petrol İş ve Şeker İş üyeleri katıldı.

Grup, halaylar eşliğinde 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlamaya başladı. Alanda bulunan bir apartmanın 3. katında ülkücü oldukları iddia edilen üniversite öğrencileri tarafından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin pankartı açıldı. Açılan pankartı gören BDP gençlik kolları üyeleri ve parti üyeleri apartmana girmeye çalıştı. Olayı gören Terörle Mücadele ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, apartmana girmeye çalışan gençleri sakinleştirmeye çalıştı. Polis, açılan Bahçeli’nin pankartını kaldırdı.

Olaydan sonra pankart açan üniversite örgencileri kimseye gösterilmeden gözaltına alındı. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bu haber toplam 3088 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri