Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zana: Kürtçe bilmeyeni muhtar yapmıyoruz

08.06.2011 08:20
BDP’nin desteklediği Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Leyla Zana, Kürtçe okuyup yazmayı bilmeyenleri artık muhtar bile yapmayacaklarını söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında Silvan ilçesinde köyleri ziyaret eden Leyla Zana, Görmez köyünde seçmenlerle bir araya geldi. Kürtçe konuşan Zana, artık kendilerini idare eder duruma geldiklerini anlattı. Zana, “Ben gençlere seslendim ve dedim ki hazır olun. Bundan sonra okuma ve yazmalarını Kürtçe yapmayanı muhtar bile yapmayız. Aynı çağrıyı kızlar için de söylüyorum. Siyaset yapmak istiyorlarsa bunu yapmaları lazım. Yaptığımız iş geleceğimiz içindir” dedi. Seçmenlerine ne kadar birlik olurlarsa o kadar güçlü olacaklarını söyleyen Zana, bütün çalışmalarının birliktelik için olduğunu kaydetti. Zana, “Birlik barışı getirir. Birlik, Dicle ve Fırat’ın berrak suyu gibi bu ateşi söndürür ve gençlerimiz artık yaşamlarından olmaz. Birliktelik sandığa yansırsa çözüm o kadar yakın olur. Hepimiz bu çözümü bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

STAR

Bu haber toplam 1838 defa okunmuştur
bölücülük yapmayın
R.İsmail Nergis
Avrupada birçok ülkede vatandaşımız var miletvekili mahalle muhtarı var.onlar kendi ülkesinin dilinim ekmek yedikleri ülkenin resmi dilinimi kullanacak elbette almanyada yaşayan almanca fransada frasızca, siz hangi ülkede yaşadığının farkında değilsiniz.Bizim Resmi dilimiz Türkçe dinimiz islam işiniz gücünüz bölücülük bırakın köhneleşmiş fikirleri Çanakalede şehitlerine bir bakın aydınlı ile ağrılı yan yana yatıyor.konyalı ile kilisli yan yana Allah islah etsin sizleri
08 Haziran 2011 Çarşamba 09:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri