Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sırrı Sakık'ın YALANI ORTAYA ÇIKTI

14.01.2012 12:04
BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın silahını boş aldığına dair imzalı tutanağının fotoğrafı, İçişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yayınlandı...

BDP Milletvekili Sırrı Sakık, Esenboğa Havalimanı’nda boş olarak teslim ettiği Glock marka silahının Adana Havalimanı’nda kendisine mermiyle beraber teslim edildiğini iddia etmişti. Meclis’te yaptığı açıklamada bunun bir tehdit anlamı taşığıdını söyleyen Sakık’a cevap İçişleri Bakanlığı'ndan geldi. İçişleri Bakanlığı, Sırrı Sakık’ın Adana Havalimanı’nda silahını fişeksiz olarak aldığına dair altına imza attığı tutanağın fotoğrafını internet sitesinde paylaştı. Fotoğraflarda Sırrı Sakık’ın Esenboğa Havalimanı VIP bölümüne girişi, silahın teslim alınışı, Sırrı Sakık’ın Adana Havalimanı VIP bölümüne girişi, Sakık’ın havalimanında emniyet müdürü tarafından karşılanması, silahının teslim edilişi, Sırrı Sakık’a çay ikram edilmesi ve Sakık’ın kapıda emniyet müdürüyle tokalaşması yer alıyor.

Siteye konulan açıklamada, Sırrı Sakık’ın 9 Aralık 2011 günü saat 19.00’da Adana’ya gitmek üzere Esenboğa Havalimanı'na beraberindekilerle geldiği ve kendisine ait olan silahın boş ve şarjörü alınmaksızın tutanak karşılığında beraberindeki şahıs tarafından havaalanı polisine teslim edildiği belirtildi. Saat 20.40’da ise Sakık’ın Adana Havalimanı’nda şube müdürü tarafından karşılanarak misafir edildiği ve bu esnada silahı kontrol edilerek kendisine imza karşılığında tutanakla teslim edildiği kaydedildi. Sakık’ın havalimanıa geldikten 8 dakika sonra silahını bizzat kendisinin aldığı dile getirilen açıklamada, iddiaların araştırılması için polis başmüfettişinin görevlendirildiği aktarıldı.

Açıklamada, “Görüntü ve tutanakların incelemesi sonucunda, ilgili milletvekilinin silahını imzası karşılığında teslim aldığı ve daha sonra ortaya koyduğu iddiası ile ilgili yazılı veya sözlü herhangi bir itiraz ve beyanının olmadığı anlaşılmaktadır” ifadesi vurgulandı. (CİHAN)
 

Bu haber toplam 1678 defa okunmuştur
Maksat(!) Hasıl Olmuştur !
Vatandaş
Sakık'ın yalanı onun için hiç önemli değil(!)Onun için önemli olan mecliste yapacağı "şov" du.Onu da yaptı.Yalancılık onun mizacında var zaten...
14 Ocak 2012 Cumartesi 17:59
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri