Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP, PKK'dan rahatsız!

16.09.2011 12:39
Şemdinli'de 1 polis ile 1 askerin şehit olduğu ve 4 kişinin öldüğü saldırıda belediye binasını PKK'nın taradığının ortaya çıkması BDP ile PKK'nın arasını açtı
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 1 polis ile 1 askerin şehit olduğu ve 4 vatandaşın hayatını kaybettiği saldırıda belediye binasının da PKK'lılarca tarandığı ortaya çıktı. 14 yaşındaki Osman Erbaş, 60'a yakın Kalaşnikof mermisinin isabet ettiği belediye önünde hayatını kaybetti.

Emniyet binası hiçbir açıdan belediyeyi görmezken belediye girişinde PKK mevzisinden gelen kurşunlarla öldüğü iddia edilen Erbaş ve belediyenin taranması olayıyla ilgili BDP harekete geçtiği. BDP'li yetkililerin, PKK yöneticilerine "Bizim arkadaşlarımızı taradınız" sözleriyle tepki gösterdiği öğrenildi.

DÜĞÜN SAHİBİ LANET OKUDU

Saldırı sonrası Şemdinli Cumhuriyet Savcısı'na olay yerinde ifade veren düğün sahibi T.D, "Allah PKK'nın belasını versin düğünümüzü kana buladılar" dedi. 2 yakını da daha önce teröristlerce katledilen T.D, "Bunlar düğünü ve belediyeyi taradı. 200 kişi çoluk çocuk arada kaldık. Duvarların dibine ve hemen karşıdaki belediyeye sığındık. Roket atılan yerlerden Kalaşnikof sesleri de geliyordu. Emniyet akıllı davrandı. Karşılık verseydi bizden bir sürü insan ölürdü" diye konuştu.

Mordağ köyünden PKK baskısı nedeniyle 15 yıl önce ilçeye taşındığı öğrenilen T.D. arabasının da delik deşik edildiğini söyledi.

 


BUGÜN GAZETE

 

Bu haber toplam 1900 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri