Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP imamının yaptığına bak

28.10.2011 15:33
BDP’NİN kurdurduğu çadırlarda, ‘alternatif cuma namazları’ kıldırdığı belirtilen Cindi Beyhan, Bolu’da 70 bin TL sahte parayla yakalandı.

Polisteki sorgusunda, sahte paraların kendisine ait olduğunu itiraf eden Cindi Beyhan’ın, bu paraları, doğudaki illerde kurulan kurban pazarlarında kullanacağını söylediği öğrenildi.

PKK için uyuşturucu satmış

Yetkililer Cinci Beyhan hakkında daha önceden Bitlis Tatvan’da, “Terör Amaçlı Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı”, “Sahtecilik” ve “Tarihi Eser Kaçakçılığı”- ndan sabıka kaydının bulunduğunu bildirdi. Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde düzenlenen ‘alternatif cuma’da imamlık yapmış ve namaz öncesi verdiği Kürtçe vaazda Kürt halkının üzerindeki zulme karşı birlik olması çağrısı yapmıştı.

Polise yakalanmama muskası

Cindi beyhan daha öncede sahte para soruşturmasında gözaltına alınmıştı. Polis ölen abisi İzzettin Beyhan’ın kimliği ile gezen Cindi Beyhanı o dönem Kartal Koşuyolu Kalp Hastanesi’nde tedavi gören annesi Dindar Beyhan’ı izleyerek yakalamıştı. Hoca olarak bilinen “ Molla” lakaplı Cindi Beyhan’ın bu operasyonda gözaltına alınan isimlerden bir tanesi olan Mehmet Demir’e polisten kaçması için muska yazdığı ortaya çıkmıştı. Mehmet Demir’e muska yazdığı öğrenilen Beyhan’ın bu muskayla polisten korunacağını söylediği öğrenildi. Gözaltına alınan Demir, polise “beni görüyormusunuz” demişti.

Bu haber toplam 1728 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri