Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP'li aday polise meydan okudu

27.04.2011 23:13
Barış ve Demokrasi Partililerin 'sivil itaatsizlik' eylemleri kapsamında kurdukları çadırın kaldırılması Van'da protesto edildi. Protesto edenler arasında bulunan Van Milletvekili Adayı Özdal Üçer, silahlara sarılacaklarını söyledi.

Polislerle müzakere sırasında sinirlenen Üçer, "Bak ben sana açık söyleyeyim. Biz silahlara sarılacağız o kadar basit. Silahlara sarılacağız. Başka çaremiz yok. Bizi silahlara sarılmaya mecbur kılıyorsunuz. Vallahi öyle olacak billahi öyle olacak. Vallahi gittiğiniz her yerde sıkıntı yaşayacaksınız. Bakın, burada bizim güvenliğimiz yoksa kimsenin güvenliği olmayacak. Kimse bunun üzerine siyaset yapmasın." dedi. Konuşmayı dinleyenler, Üçer'in bu sözlerine alkışlarla karşılık verdi.

Partilerinin kapatılıp gençlerinin vurulduğunu belirten Üçer, "Bizim partimiz kapatılıyor. Gençlerimiz vuruluyor. Çocuklarımız vuruluyor. Artık gün direnme günüdür. Bakın burada emniyet yetkilisi de var. Başta kendimiz olarak Kürt halkının artık kendini savunmak için silaha sarılmaktan başka çaresi kalmayacak." ifadelerini kullandı.

Polislere tepki gösteren Üçer, "Siz bize saldırıyorsunuz halk bizi koruyor." diye çıkıştı.

Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri