Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirtaş hakkında çarpıcı iddia

24.11.2011 11:15
BDP Genel Başkanı Demirtaş'ın 19 Eylül'de açıkladığı okulları boykot kararının, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın talimatıyla aldığı ortaya çıktı.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı, terörist Abdullah Öcalan’ın talimatlar için İmralı Adası’nda diğer tutuklu mahkumları kullandığını belirledi.

Adli belirlemede Terörist başı Öcalan “Selahattin Demirtaş’ın mutlaka bir basın açıklaması yaparak ‘Ben çocuğumu Türk okullarına göndermiyorum’ demesi lazım” talimatını iletiyor.

17 Eylül 2010 tarihli görüşme notunda iletilen talimatın avukatlara ulaşmasından 2 gün sonra Demirtaş’ın, terör örgütü PKK’nın bir yayın organına yaptığı açıklamada, terörist Abdullah Öcalan’ın talimatını yerine getirdiği tespit edildi.

Savcılığın yaptığı tespitte, Demirtaş’a talimatın sözde KCK Önderlik Komitesi tarafından iletildiği belirlendi.

19 Eylül 2010 tarihinde Selahattin Demirtaş, anadilde eğitimin olmadığı gerekçesiyle protesto etmek için çocuklarını okula göndermeyeceğini açıkladı.

Anadilde eğitim talebinin anayasal suç olmadığını kaydeden Demirtaş, “Siz bir halkın anavatanında anadilde eğitim talebini tartışamazsınız. Anadilde eğitim tartışmasız bir haktır. Anadilde eğitim istemek anayasal suç değildir. Asıl asimilasyon bir insanlık suçudur, anayasal bir suçtur. Bu güne kadar milyonlarca Kürt çocuğunu asimile edenler insanlık suçu işlemiştir. Biz bu insanlık suçuna ortak olmayacağımızı ilan etmek için anadilde eğitimi destekliyoruz” demiş ve çocuklarını okula göndermeyerek anadilde eğitim için okulları boykot edeceklerini açıklamıştı.

Bu haber toplam 1412 defa okunmuştur
Pkk nin siyasetcisi
S.Ahmet TURAN
BDP PKK nin siyasi uzantısı bunu bilmeyen yok.Tabii ki emir erlerinden emir alacaklar, asker sivil tanımayacaklar mazlum canlara kıyacaklar. Müslüman dünyada böyle bir parti zor bulunur.güya kürt kardeşlerimizin hakkını koruyorlar.yahu siz baskı ve tehditle verilen oylarla meclistesiniz.sizin ne olduğunuzu bilymeyen kalmadı. Baskı tehditler olmasa herkes demokratik hakkını kullansa avucunuzu yalarsınız yahu hiçbir zaman terörü ve pkk yi kınamadınıs.öldürülen sivillere bile propaganda amaçlı gidiyorsunuz. Allah rızası için değil çünkü kendilerinin geçim kaynağı terör . terör biterzse onların da kultokları gider.
24 Kasım 2011 Perşembe 11:55
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri