Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Utanmanız yok mu? tabelaya bakın!"

29.12.2011 23:30
BDP milletvekili Önder: Utanmazca, 'Orası Kuzey Irak gerilla bölgesi' diye açıklamalar yapılıyor.

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Şırnak Uludere’de yaşanan olayı "İkinci 33 kurşun vakası" olarak nitelendirirken, "Meclis’teki temsilcilerimizin açılım-saçılım demelerine bakmayın. Bizim size vereceğimiz yegane şey halkın kursağından kesip aldığımız, size attığımız bombalardır. Size düşen tek şey isyandır. İsyan edin demektir bu" diye konuştu.

'KUZEY IRAK'A KARAYOLLARI BÖLGESİ AÇTINIZ DA BİZİM Mİ HABERİMİZ OLMADI?!'

Önder, Meclis’te Kafkas Dernekleri Federasyonu yöneticilerini kabul etti. Kabul sonrası Şırnak Uludere’de yaşanan olayla ilgili değerlendirmede bulunan Önder, "Şırnak Uludere olayı 68 yıl sonra bu devletin ikinci 33 kurşun vakası, ikinci Muğlalı vakasıdır" diyerek şunları söyledi:

"Karayolları tabelası "Suriye’de polisin kötü muamelesini bir başka ülkeye müdahale gerekçesi sayan zihniyet burada savaş uçakları ile kendi evlatlarını öldürmekte, katliama uğratmakta, imha etmektedir. Utanmazca, ‘Orası Kuzey Irak gerilla bölgesi’ diye açıklamalar yapılıyor. Televizyondaki yayınlara bakın. Cenazelerin olduğu yerde ‘Karayolları bilmem kaçıncı bölge’ tabelası var. Kuzey Irak’a karayolları bölgesi açtınız da bizim mi haberimiz olmadı."

 

Bu haber toplam 3646 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri