Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP'yi Tatlıses paniği sardı

28.03.2011 02:11
Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'e saldıranlar arasında terör örgütü PKK'lıların da olması ve BDP'li yöneticilerin tutuklanması, parti içinde paniğe neden oldu.
Geçtiğimiz hafta Diyarbakır'da basın açıklaması düzenleyen BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, saldırıda BDP'lilerin tutuklanmasının komplo olduğunu savunmuştu. Bugün ise BDP Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş basın toplantısı düzenleyerek, Parti Meclis üyesi Ruşen Mahmutoğlu'na yöneltilen 3 suçlamanın bulunduğuna dikkat çekti.

Beştaş, “Ruşen'e yöneltilen 3 suçlama var. Olayın faili olduğu belirtilen Abdullah Uçmak'ın evinin yakınlarındaki bir ankesörden çağrı bırakılmış. Ama konuşma olmamış. Bunun yanında mailine bir mail atılmış. Ancak mailin atılması ve okunması arasında geçen süre 1 saniye. Mail adresi birilaçkupürünün üzerinde bulunmuş. Bunun nasıl olduğunu kendisi de bilmiyor. Medya'nın bu anlamda bilgisiz olduğu ortadadır. Ismarlama haber yapılıyor.” iddiasında bulundu.

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'e yönelik saldırının ardından aralarında BDP parti meclis üyesi Ruşen Mahmutoğlu'nun da aralarında bulunduğu 4 kişinin tutuklanması BDP cephesinde paniğe oldu. Tatlıses'in,AK Partiaday adaylığı için başvuruda bulunması ve Güneydoğu'da ciddi bir oy potansiyelinin olması nedeniyle BDP üst üste açıklamalar yapıyor. BDP Genel Başkan Yardımcısı Avukat Meral Beştaş Danış, tutuklamanın Tatlıses olayı ile ilgili olmadığını öne sürerek, BDP parti meclis üyesi Ruşen Mahmutoğlu'nun örgüt üyeliğinden tutuklandığını, medyanın bu konuda bilgisiz olduğunu savundu.

DELİLLER UYDURULDU İDDİASI

BDP Genel Başkan Yardımcısı Danış, Mahmutoğlu'nun Tatlıses olayı ile ilgili tutuklanmadığını iddia ederek, şunları söyledi: “Arkadaşımız, Tatlıses suikastı ile ilgili tutuklanmadı. Örgüt üyeliğinden tutuklandı. Zaten 2010 yılından beri teknik takip altında. Öyle bir şey olsa tespit edilirdi. Arkadaşımıza sorguda sadece parti içi çalışmaları ile ilgili sorular sorulmuş. Bu komplo titizlikle hazırlanmıştır. Bir telefon görüşmesi yok, mail adresi ise herkesin eline geçebilir. Ruşen Mahmutoğlu'nun hiç kimse ile ilişkisi olmadığı halde başkaları olayı gerçekleştirenler ile ilişkilendirilmek istenmiştir.Türkiyeileri demokrasi adına bizleri yargılamak istiyor.”


 

Bu haber toplam 4762 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri