Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP ve Baydemir beni görmemezlikten geldi!

27.11.2013 14:51
Şivan Perwer Habertük'te soruları yanıtlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Başbakan'ın daveti üzerine Diyarbakır'a gelen Kürt Sanatçı Şİvan Perwer muhalefetin eleştireleine cevap veriyor.

Perwer'in konuşmasından satırbaşları;

Doğru dürüst adam seçsinler. Demogojik adamlar seçmesinler.

Sayın Başbakan söyledi bana nazif tekliflerine çok eşekkür ederim. Sadece vatandaşlık alması gerekn kişi ben değilim. Kanunda yeni bir düzenleme olursa daha uygun olacaktır. Ben İsveç vatandaşıyım bir sıkıntım yok.

CHP'DEN GELEN ELEŞTİRİLERE NE DİYORSUNUZ?

Ben Kürdistanın parçalanmışlığını anlatırken, kürtlerin sosyo ekonomik kültürürel yapısını anlatırken Kılıçdaroğlu neredeydi acaba kendisi de kürt olmasına rağmen. bu ülke herkesin ülkesidir. sırf demogoi yapmak için konuşuyor bu hiç hoş değil. onlara göre hala kürtler terörist hain. böyle bir siyaset yapılmaz. 

BUNDAN SONRA HANGİ SİYASİ PARTİYE YAKIN OLURSUNUZ ?

EFlatun'u tanıyorsunuz değilmi. kendisi bir Yunanlı. dünya Eflantunun nerde doğduğunu bilmiyor ama eflatunu çok iyi tanıyor. Hz. Muhammed Araptır ama biz onu Peygamberimiz olarak kabul ettik. İnsanlar kürt TÜrk farketmez. İnsanız sonuçta.

İNSAN UMUDUNU AKILLI İNSANLARA BAĞLAMALI 

Tükiye bir devlettir. Devlet nedir insanları kucaklamaktır. Başbakan Erdoğan bizi kucaklıyor. PArti ve siyasetin üzerine oturtulmaya çalıştım ben oturmadım. 

Sanatçı olarak kalmak istiyorum. 

Barzani ve Öcalan arasında hiç bir sorun yok. Barzani çok ılımlı bir insandır. Sayın Barzani Erdoğan'la yapılan görüşmeden çok memnun kaldı.

YAZETE.COM
Bu haber toplam 1232 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri