Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakın yarın Diyarbakır'da ne yapacaklar

12.11.2011 10:45
BDP, terörist cenazelerini şova dönüştürmeye hazırlanıyor.

BDPDiyarbakır İl Eş Başkanı Zübeyde Zümrüt, Hakkari'de gerçekleştirilen operasyonlarda ölü ele geçirilen terör örgütü PKK üyelerinin, Malatya'daki adli tıp morgundan alınarak BDP'liler tarafından Diyarbakır'a getirildiğini söyledi.

BDP Diyarbakır milletvekilleri Leyla Zana, Altan Tan ve Emine Ayna'nın katılımıyla basın açıklaması yapan Zümrüt, Kazan Vadisi'ndeki operasyonlarda kimyasal silah ve misket bombalarının kullanıldığını ileri sürdü. Zümrüt, "Bu konuda tüm ailelerin, iç ve dış hukuk yollarına başvurmalarının önemli olduğunu düşünüyoruz. Savaşın da, çatışmanın da bir hukuku ve bir ahlakı vardır" dedi.

Diyarbakır'da yarın hem kepenk kapatma eylemi hem de korsan gösteriler düzenlenecek. Bağlar ilçesinde gezdirilecek olan 2 PKK'lının cenazesi daha sonra gömülecek. Hakkari'nin Çukurca ilçesi Kazan Vadisi'nde öldürülen ve Malatya'da aileleri tarafından teşhis edilen PKK'lıların cenazelerinin KCK'nın talimatıyla BDP'liler tarafından alındığı ifade ediliyor. KCK'nın, törende çıkarılacak olaylarda toplanan grupları polisle karşı karşıya getirmeyi planladığı belirtiliyor.

 

Bu haber toplam 5644 defa okunmuştur
lesleri gezdireceklermis....
siverekli
Ahmak bir halk ancak boyle somurulur!!!
12 Kasım 2011 Cumartesi 18:24
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Evet savaşında bir hukuku var
R. A
Kadın çoluk çoçuk bebekler öldürülmez sivllere bomba atılmaz canlı bomba olup garibanlar kırılmaz...
12 Kasım 2011 Cumartesi 12:30
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri