Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP'den AK Parti'ye yeşil ışık!

13.02.2013 01:05
BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti'yle uzlaşmaya hazır oldukları mesajını verdi. İkinci İmralı ziyaretini içinse, "İsim konusunda ısrarımız yok, takdir hükümetindir" dedi.

 

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş , yeni anayasayı referandum a götürmek için AK Parti 'yle uzlaşmaya hazır olduklarının işaretini verdi.
 
Başbakan "BDP ile 330'u bulabilmek adına müşterek adımlar atabiliriz" demişti. Gelencevap olumlu oldu. Demirtaş, Uzlaşma Komisyonu'na önem verdiklerini ve masadan kalkmayacaklarını söyledi, "Ama" diye ekledi... 
 
Selahattin Demirtaş: "UZLAŞMA KOMİSYONUNDAN BİR NETİCE ALINAMIYORSA, SONUÇ ÇIKMIYORSA, BAŞKA ALTERNATİFLER DEĞERLENDİRMEK PARTİLERİN KENDİ TAKDİRİDİR."
 
Ve bir başka tartışma konusu da: "2. ziyarette İmralı'ya BDP'den kim gidecek?"... BDP eşbaşkanı, bu konudaki ısrarından geri adım attı.
 
Demirtaş: "BDP'NİN KATKISINI, DESTEĞİNİ İSTEMEYEN OLURSA BUNU DA ANLAYIŞLA KARŞILARIZ. BDP, İMRALI'YA GİTMEZSE SÜREÇ BİTER DEMİYORUZ. BAŞKA MEKANİZMALAR VARSA BUNA SAYGI DUYAR VE TEŞVİK EDERİZ. TAKDİR SİZİN."
 
Demirtaş, "Çözüm sürecinde bizden kaynaklı bir tıkanma yok" dedi ve "1,5 aydır İmralı'ya ziyaret gerçekleşmemişse kesinlikle bu bizden kaynaklı değil. Şimdiye kadar koster bozuktu, şimdi Başbakan bozuk, Ahmet Türk'e bozuk, o yüzden gidilmiyor. Şimdi bahane bu." ifadelerini kullandı.
Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri