Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP'den dokunulmazlık yorumu!

27.11.2012 16:37
BDP'li Hasip Kaplan, Başbakan Erdoğan'ın dokunulmazlıklarla ilgili açıklamasına cevap verdi: "Arkamızda halkın gücü olmasa bir saniye nefes aldırmazlar. Ama bize dokunanlar, siyaseten hep yandılar yok oldular.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın dün akşam İspanya gezisine çıkmadan dokunulmazlık lar ile ilgili yaptığı açıklamaya, BDP 'nin Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan Twitter'dan yanıt verdi.

Kaplan, "Bize mecliste dokunmak isteyenin keşke hırsızlık, sahtekarlık, ihaleye fesat yolsuzluğundan fezlekesi olmasaydı, nerdesin ilahi adalet" dedi. Kaplan, dokunulmazlıklarının zaten olmadığını da savuranak, "Dokunulmazlığımız kalkacakmış, hayret, varmıydı ki? Seçilmişleri atanmışlara ezdiren bir düzen, yönetim, milletin iradesine saygı duymuyor ki. Arkamızda bizi seçen irade halkın gücü olmasa bir saniye nefes aldırmazlar, ama bize dokunanlar siyaseten hep yandılar, yok oldular" diye yazdı.

Başbakan'ın BDP'lilerin dokunulmazlığını kaldıracaklarını söylemesinden sonra sosyal medyada BDP'liler toplumsal olaylarda çekilen ve BDP lideri Selahattin Demirtaş, Grup Başkan vekili Pervin Buldan ile Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in müdahalelere maruz kaldığını gösteren fotoğraflarını paylaştıkları görüldü.
 

Bu haber toplam 2160 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri