Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP'li Belediye'ye Sert Eleştiri !

13.11.2011 13:55
"BDP'liler deprem meselesinde de sorumluluğu hükümete ve devlete atarak işin içinden sıyrılmaya ve meseleyi yine bir ayrımcılık mevzuu haline getirmeye çalışıyorlar."

Habertürk'ten Fatih Altaylı,  Van depremleri sonrası BDP'li Belediye Başkanı'na 'Herkese kızıyorsunuz da belediye ne yaptı?' diye sordu.

BDP'nin meseleyi yine bir ayrımcılık mevzuu haline getirmeye çalıştığına dikkat çeken Altaylı, "Eliniz armut mu topluyordu? Belediye kendi ekipleriyle, kendi mühendisleriyle bir denetim yapamaz mıydı?" dedi.

İşte Fatih Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü:

BDP'liler deprem meselesinde de sorumluluğu hükümete ve devlete atarak işin içinden sıyrılmaya ve meseleyi yine bir ayrımcılık mevzuu haline getirmeye çalışıyorlar. Başkaları yer mi bilmiyorum ama ben yemem. Van'ın BDP'li Belediye Başkanı ne yaptı da başkalarını suçluyor. Vali hata yapmış. Evet yaptı.

Peki siz ne halt yediniz? Devlet içine girilmemesi gereken binaları belirleyememiş. Peki siz belirlediniz mi? Belediye değil misiniz? Yetkiniz yok muydu, eksik miydi? Madem devlet diye gördüğünüz kişilerle ve kurumlarla işbirliği yapmıyorsunuz ya da sizinle işbirliği yapmıyorlar... Eliniz armut mu topluyordu? Belediye kendi ekipleriyle, kendi mühendisleriyle bir denetim yapamaz mıydı?

Bu haber toplam 1114 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri