Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP'li vekil Meclis'te şov yaptı

11.12.2013 00:01
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı. Toplantının açılışında dün tahliye olan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, yemin etti. Ardından ise Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Şırnak Milletveki

Konuşma yaparken, CHP'li milletvekilleri tahliye olan Balbay'ıtebrik etmeye başladı. Bu sırada devreye giren Başkan Çiçek, sevincin anlaşılır olduğunu ancak konuşma olduğunu ona göre davranılması gerektiğini ifade etti. Bu sözler üzerine Kaplan, kendisinin tebrikleri bekleyebileceğini söyledi vekonuşma kürsüsünün arkasında oturdu.

Bu davranış üzerine Çiçek, yarın basında bu oturmanın yer alacağını belirterek, buranın eylem yeri olmadığını kaydetti. Kaplan ise "En tecrübeli milletvekilisiniz, her dönem varsınız." dedi. Bu sözler genel kurulda gülüşmelere sebep oldu. İnsan Hakları gününde hak yenilmesinin doğru olmayacağını dile getiren Kaplan, dün bütçe raporundan çıkarılan Kürdistan başta olmak üzere bazı ifadelere tepki gösterdi. Kaplan, konuyu İnsan Hakları Mahkemesi'ne götüreceklerini, rapordaki ifadelerin değiştirme girişiminin korsan olduğunu savundu.

HABER10

Sert ifadeler kullanan Kaplan, daha sonra elindeki kitapçığı fırlattı. Bunun üzerine Meclis Başkanı Cemil Çiçek, bu davranışın doğru olmadığını söyledi.

Bu haber toplam 1440 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri