Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP'li vekiller Kandil'de yeni fotoğraflar çektirdi

10.04.2013 11:23
BDP lideri Selahattin Demirtaş ile BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in PKK’nın tepe yöneticileriyle çektirdiği fotoğraflar yayınlandı.

İmralı’da görüştükleri Abdullah Öcalan’ın mektubunu Kandil’e götüren BDP lideri Selahattin Demirtaş ile BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in PKK’nın tepe yöneticileriyle çektirdiği fotoğraflar yayınlandı.

BDP heyeti Kandil’e giderek Abdullah Öcalan’ın yazdığı metubu PKK’lı yöneticelere verdi. BDP’li vekillerle PKK’lılar arasındaki görüşmenin görüntüleri ise terör örgütüne yakınlığıyla bilinen internet sitesinde yayınlandı. Bu fotoğraflarda BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile PKK yöneticileri Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Rohani Serhat, Sabri Ok, Sülbüs Peri, Nurettin Sofi, Delal Amed, Bahoz Erdal ve Rengin Botan yer aldı. PKK’lı yöneticiler tarafından BDP’lilere Öcalan’a iletilmek üzere bir mektup verildi.

İLK KEZ HEPSİ BİRARADA
PKK’nın tüm tepe yöneticileri aynı karede ilk kez görüntülenirken, ilk kez milletvekilleri de böyle bir karede yer almış oldu. Bir başka karede de Cemil Bayık ile Murat Karayılan’ın masanın yan tarafında duran Demirtaş ile Önder’e bir şeyler anlattığı görülüyor. Bu karede, PKK içinde Abdullah Öcalan’dan sonra gelen isim sayılan Cemil Bayık’ın da yanda otururken, Karayılan’ın ortada yer alması dikkat çekti.

Bu haber toplam 8660 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri