Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bebeği kapıya bırakıp kaçtılar

26.01.2016 00:35
İzmir'in Buca ilçesinde, yeni doğan erkek çocuğunu bina önüne bırakıp kaçtılar. Soğuktan ağlayan bebeği fark eden daire sahipleri polise haber verirken, bebek hastaneye kaldırıldı.

İzmir’de yeni doğan erkek bebek, bir apartmanın sokak girişine terkedildi. Soğuk havanın da etkisiyle ağlayan bebeği farkeden daire sahipleri, polise haber verirken, konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Buca'da akşam saatlerindemeydana gelen olayda, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 23 numaradaki apartmanın önüne gelip sokak kapısı önüne kundağa sarılı haldeki bebek, içinde bebek eşyaları bulunan poşetle mama dolu biberonu bıraktıktan sonra dairelerin ziline basıp kayıplara karıştı.

SOĞUKTAN ETKİLENMİŞ

Dairelerden çıkanlar, soğuk havanın etkisiyle ağlamaya başlayan erkek bebeği hemen zemin kattaki eve aldı, ardından da polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Polis, bebeği bırakan kişilerin bulunması için çalışma başlattı. Bebeğin bırakıldığı yere ilk gelen sağlık ekipleri, talihsiz bebeği sağlık kontrolünden geçirdi.

HASTANEYE KALDIRILDI

Durumu iyi olan bebeğin soğuktan etkilendiği belirlendi. Bunun üzerine içinde kuvöz bulunan yeni doğan bebek için ambulans istendi. Kısa süre sonra söz konusu adrese gelen ambulanstaki sağlık görevlileri, bebeği alıp kuvöze koydu. Terk edilen bebek ambulansla Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı.

Binada yaşayan Gülhan Günal, "Evimizde oturuyorduk, zile bastılar. Dışarıya çıktığımızda bebeği gördük. Hemen içeriye alıp sağlık ve polis ekiplerine haber verdik. Bir kadın ve otomobilden söz ediyorlar ancak ben kaçan birini görmedim. Bebeği apartmanın girişine bırakmışlardı" dedi. Polisin konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri