Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Sungur'un çocuklarından cemaat medyasına tepki

29.03.2014 15:12
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden merhum Mustafa Sungur'un çocukları, babalarının "Üstad'ın hizmetinin devamı Gülen cemaatidir" yönünde bir sözü olmadığını belirterek, "Babamız her ehl-i iman cemaati gibi Gülen grubunu da Risale-i Nur ile muhafaza

Merhum Mustafa Sungur'un çocukları Ahmet, Şerife, Nurullah, Cihan Nur ve Saide Nur Sungur ortak bir açıklama yaparak, son günlerde bazı yayın organlarında babaları hakkında yalan, yanlış haberler yer aldığını belirterek, bu haberlere ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

Babalarının "Üstad'ın hizmetinin devamı Gülen cemaatidir" dediğine dair haberlerin bazı medya organlarında neşredildiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bunun aslı olmadığını açıkça belirtmek isteriz. Üstad'ın devamı Risale-i Nur'dur ve onun mutlak varisleridir ve aynı zamanda onların yolundan aynen gidenlerdir. Babamız her zaman Üstad'ın talebeleriyle birlikte hareket ederdi. Bugün olsaydı yine ağabeylerle hareket edecekti.

Babamız her ehl-i iman cemaati gibi Gülen grubunu da Risale-i Nur ile muhafazaya çalışırdı. Ta ki nurları 'sadeleştirme' adı altında yaptıkları o azim cinayete kadar. O zaman babamız sadeleştirme ile ilgili olarak şunu dedi: Bu olay beni çok yıprattı. Değil şimdi, ta kıyamete kadar buna sebep olanları affetmeyeceğiz. Ben kalben bağımı kesiyorum."

Biz şahidiz ki babamız başbakanımızı çok severdi ve bu hükümet için 'azamul hayır' derdi. Başbakanımızın da babamızın cenazesine bizzat iştiraki bizi çok minnettar etmiştir. Kendilerine Allah'tan uzun ve hayırlı ömürler ve muvaffakiyetler temenni ederiz."

star

Bu haber toplam 4734 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri