Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bedrettin Dalan neden Özal'ın morguna girdiğini açıkladı

29.12.2012 12:42
Bedrettin Dalan, Ahmet Özal'ın basın toplantısında açıkladığı Dalan'ın Özal'ın yıkanırken morgda bulunduğu iddialarına cevap verdi.

 

Ahmet Özal'ın babasının öldüğü gün çekilen fotoğrafı açıkladığı basın toplantısında Bedrettin Dalan'ın morgda bulunduğunu açıklamıştı.

Özal, Bedrettin Dalan'ın DDK raporlarında yer alan Özal'ın cesedinin yıkanırken çekilen fotoğrafta gördüğünü şu sözlerle açıklamıştı:  “O zaman hiç aklıma gelmemişti. Ben de şimdi onu çok merak ediyorum.Hatta bir yerlerde okudum. Suikast sırasında da daha ateş edilmeden önce Bedrettin Dalan yere yatmış.Bu da ilginç.”

Bu sözler üzerine Bedrettin Dalan bir mektup yazarak neden Özal'ın bulunduğu morga girdiğini açıkladı.

“Rahmetli Özal ile siyaseten yollarımız ayrı düşse de; geçmişten beri birbirimize olan karşılıklı sevgi ve saygımızın bazılarını kıskandıracak derecede olduğu herkesin malumuydu. Türk örf ve adetlerinde“düğünde ve ölümde küslük olmaz”. Rahmetli Özal vefat ettiğinde Köşk'e ilk koşanlardan biri de bendim. Orada bir süre Semra Hanım ile görüştüm. Daha sonra rahmetlinin yıkanmasına refakat etmek için oğlu Ahmet Özal ve kardeşlerinden biri ile hastaneye birlikte geçtik. Rahmetlinin yıkanması esnasında gasilhanede bulunarak insani şekilde rahmetliye son vazifemi yerine getirdim. Semra Hanım, Özal’ın ölümünden kısa bir süre önce kendisine “Bedri’ yi çok özledim bizi barıştır” dediğini bana aktardı. Onun ölümünden en çok üzüntü duyan kişilerden biri de şüphesiz benim. Şahsım ve Rahmetli Özal üzerinden spekülasyon yapılmasına son verilmesini, en yakınlarının dahi eğer kendisini seviyorlarsa, merhumu mezarında rahat bırakmalarını temenni ederim.”

Bu haber toplam 7578 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri