Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bedri Baykam'a 'Danıştay' saldırısı!

19.04.2011 15:10
Bedri Baykam'ı bıçaklayarak yaralayan saldırgan hastane çıkışında "Allah birdir, Allah'tan başka ilah yoktur"

Bedri Baykam'ı bıçaklayarak yaralayan saldırgan hastane çıkışında "Allah birdir, Allah'tan başka ilah yoktur" diye bağırdı. Saldırganın tavrı akıllara danıştay saldırısını getirdi. Danıştay saldırısını gerçekleştiren Alparslan Aslan da yakalandıktan sonra benzer cümleler kullanmıştı...

Kamera görüntüleri incelenerek kısa sürede kimliği belirlenen saldırgan Mehmet Çelike, akşam saatlerinde teslim olmak zorunda kaldı.

'SİNİRLENDİM BIÇAKLADIM'

Bıçaklı saldırının ardından kaçan saldırgan Mehmet Çelikel, akşam saatlerinde Bayrampaşa Polis Merkezi'ne gidip teslim oldu. Çelikel daha sonra Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Hastane çıkışında kendisini görüntüleyen basın mensuplarına işaret parmağını kaldırarak, "Allah birdir, Allah'tan başka ilah yoktur" diye bağıran Çelikel, buradan soruşturmayı üstlenen Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Şubeye girişte de "Allah'tan başka ilah yoktur" ifadesini kullanan Çelikel sorguya alındı. İfadesindekuyumculuk yaptığını söylediği belirtilen 1 çocuk babası Çelikel'in, bir süre önce eşinden boşandığı belirlendi. Polis Çelikel'in evinde ve bazı adreslerde arama yaptı.

Öte yandan saldırganın polise verdiği ilk ifadede, Baykam'la ilk olarak Akatlar Kültür Merkezi'nde geçen hafta yapılan toplantının ardından tartışma yaşadığını anlattığı öğrenildi. Baykam'dan kendisiniTaksim'e bırakmasını istediğini ancak terslendiğini belirten Çelikel'in ifadesinde şunları söylediği kaydedildi:

'GÖRÜŞEMEZSİNİZ' DENİLDİ

"Bugün (dün) toplantı sonrası yine aynı konuyu konuşmak için 'Görüşebilir miyiz?' dedim. Yanındaki kadın araya girip 'Görüşemezsiniz. Çok işimiz var' dedi. Ben de sinirlendim ve bıçakladım."
Bu arada saldırganın olay yerinden kaçmak için durdurduğu bir su dağıtım aracına bindiği öğrenildi. Şoförün "Ağabey benim başımı yakma" sözlerine Çeliklel'in, "Asıl beni almazsan başın yanar" yanıtını verdiği bir süre sonra da bu araçtan inerek bir taksiye binerek kayıplara karıştığı belirtildi.

'PLANLI SALDIRI'

Heykeltıraş Mehmet Aksoy, Baykam'ı bıçakla yaralayan saldırgan Mehmet Çelikel'in, Kars'taki heykelle ilgili yapılan toplantıda bulunduğunu ve saldırının planlı olduğunu söyledi.

Çuhadaroğlu Baykam'ın durumuyla ilgili olarak bilgi verdi.

BAYKAM'A 4 SAATLİK AMELİYAT

Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, ressam Bedri Baykam'ın sağlık durumuyle ilgili açıklama yaptı. Çuhadaroğlu şunları söyledi: "Ressam Bedri Baykam hastanemize ulaştıktan sonra ameliyata alınmıştır. Baykam'ın ameliyatı genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. İsmail Hamzaoğlu ve Prof. Dr. Cihan Uras tarafından gerçekleştirilmiştir.
Kesici ve delici alet ile yaralanması sonucunda karın bölgesinde kalın bağırsağı, 12 parmak bağırsağı ve karaciğerinde yaralanmalar meydana gelmiştir. Yaralanma sonucu ciddi kanaması olan Bedri Baykam'ın ameliyatı 4 saat sürmüştür. Ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alınmıştır."

'HAYATİ RİSKİ VAR'

Piramit Sanat Genel Koordinatörü Tuba Kurtulmuş'un ameliyatının da 2 saate yakın sürdüğünü anlatan Prof. Dr. Çuhadaroğlu, "Hastanın 12 parmak bağırsağında ve kalın bağırsağa giden damarlarında yaralanmalar oluşmuştur. Yoğun bakım servisine alınan her hasta için hayati risk söz konusudur" diye konuştu.

Bu haber toplam 2550 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri