Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zanlıdan kan donduran itiraf

19.04.2011 00:34
Bedri Baykam'ı bıçaklayan şüpheli Mehmet Ç. polise verdiği ilk ifadede saldırısının nedenini açıkladı.
İfadede, "Toplantı bitiminde kendisine beni de Taksim'e bırakmasını istedim. Bedri Baykam ise küfür etti. Bugün toplantı sonrası yine aynı konuyu konuşmak için 'görüşebilir miyiz?' dedim yanındaki kadın araya girip 'Görüşmezsiniz. Çok işimiz var' dedi. Ben de sinirlendim ve bıçakladım" dediği öğrenildi.

Evli ve bir çocuk babası şüpheli Mehmet Çelikel'in 1 hafta önce de Bedri Baykam'ın yine Akatlar Kültür Merkezi'nde yapılan bir toplantıda bulunduğu bildirildi.

Şüpheli Çelikel'in polise verdiği ilk ifadede, "Toplantı bitiminde kendisine beni de Taksim'e bırakmasını istedim. Bedri Baykam ise küfür etti. Bugün toplantı sonrası yine aynı konuyu konuşmak için 'görüşebilir miyiz?' dedim yanındaki kadın araya girip 'Görüşmezsiniz. Çok işimiz var' dedi. Ben de sinirlendim ve bıçakladım" dediği öğrenildi.


 

Bu haber toplam 1606 defa okunmuştur
Sanat ve sanatçı
Resital
Hatırlarsınız daha geçen ay sevilen sanatçı İ.Tatlıses e yapılan saldırının ardından tüm türkiye ayağa kalktı.Üzüldük,dua ettik.Sanat adı altında ideolojik,militarist faaliyetler halkımızın gönlünde yer bulamıyor.Sen kalkıp toplumun inancına,değerlerine saldıracaksın,sonra da sanata ve sanatçıya saygı diye yaygarayı koparacaksın.Önce sen millete ve inançlara saygıyı öğren,sonra bu millet seni bağrına basar.Yoksa cadde ortasında danalar gibi bağırırsın da kimse umursamaz.Arabasının kapılarını sana kapatır,tıpkı gönül kapılarını kapattığı gibi.Bir köpeğe çarpıp kaçan sürücüye tepki güsteren aziz milletim,bir başkasına kapılarını kapatıyorsa oturup uzun uzun düşünmen gerekir.Ben neyaptım da bu kapılar yüzüme kapadı diye.Ama nerde o akıl.Fikrin ve zikrin ne olursa olsun,Heykeli savunabilirsin,ona tapabilirsin bizi ilgilendirmez.Ama bizim taptığımıza dil uzatma.Alay etme.Birgün canhavliyle,yerde yatan yaralı bayanı bile unutup sağa sola saldıracağını hiç düşünmemiştin değilmi.İşte gerçek.
19 Nisan 2011 Salı 13:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ucuz atlatildi!!!
capanoglu
Eger bu olayin siyasi bir yonu olsaydi, komunist ve ulusalci guruplar Turkiye'yi ayaga kaldirip, bunu da AK parti yaptirdi derlerdi!!!
19 Nisan 2011 Salı 06:40
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri