Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BEDRİ BAYKAM'DAN 125 BİN DOLARLIK BOŞ ÇERÇEVE İTİRAFI

16.04.2013 11:21
Murat Ülker'in boş çerçevesine 125 bin dolar ödediği Bedri Baykam, Ülker'le ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu.

Ülker'in Sahibi Murat Ülker'in 125 bin dolar ödeyerek boş çerçevesini satın aldığını Bedri Baykam "Ülker yemiyordum" itirafında bulundu.

Söz Sende'de Balçiçek İlter'in sorularını yanıtlayan Bedri Baykam, "Eskiden Ülker ürünleri yemiyordum" dedi.

MURAT ÜLKER'LE NASIL TANIŞTI?

Murat Bey benimle tanışmak istedi. Bir ortak arkadaşımız aracılığıyla beni davet etti. Ben de demokratik bir insan olarak herkesle tanışırım. Gittim, gayet medeni bir çalışma ortamıydı. Öte yandan Ülker birçok farklı siyasi görüşte gazetelere ilanlar veriyor, farklı televizyonlarda reklamlarını yayınlıyordu. Benim takımım Fenerbahçe'nin de sponsoru. Orada iki seçeneğiniz var: Ya “hayır, benim böyle bir düşüncem vardı” ya da “O zaman ben kendi gözlemlerimden, hislerimden gideyim” diyeceksiniz.

Biz Murat Bey'le bu alışveriş olmadan önce de birkaç kez görüşmüştük. Aramızda hiçbir alışveriş olmasa da ben zaten önyargılarımı rafa kaldırmıştım. Ben toplumun bana zerk ettiği önyargılarımı rafa kaldıracağım dediğimde herkesin diyalogtan ve demokrasiden bahsettiği bir ortamda kötü bir şey mi yaptım? Ben bunu bilerek yaptım. Şu mesajı veriyorum: Önyargılarınızla değil, gözlemlerinizle hareket edin.

"ESKİDEN ÜLKER ÜRÜNLERİ YEMİYORDUM"

Öyle köşe yazıları çıkıyor ki sanki bu ülkede Eti-Ülker ayrımını ben yaptım. Sanki Türkiye 1990'lar ve 2000'de bunu yaşamamış, böyle bir ayrım yokmuş da ben bunu kafadan uydurmuşum gibi bir hava yaratıldı.

Doğruyu söyleyeyim ben eskiden Ülker ürünleri yemiyordum. Çünkü toplumda size zerk edilen önyargılar ister istemez bir iz bırakıyor, şüphe uyandırıyor, genel bir toplumsal algı oluşuyor. Çevrenizde güvendiğiniz insanlarda da benzer fikirleri gördüğünüzde bu kalıplaşıyor. Bu dialog daha önce olabilirdi ama Türkiye'nin genel kutuplaşmalarına baktığınızda yaptığımın çok öncü bir hamle olduğunu düşünüyorum.

BOŞ ÇERÇEVEYİ 125 BİN DOLARA SATIN ALMIŞTI

Ülker'in sahibi Murat Ülker, Bedri Baykam'ın "boş çerçevesini" 125 bin dolara satın almıştı.

Bu haber toplam 6910 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri