Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bediüzzaman Gecesine Aday Damgası

03.04.2011 12:22
Bediüzzaman'ı Anma Haftası, Kuran’ı Kerim’den okunan ayetlerle başladı. Geceye yine damgasını Aday adayları vurdu. Aday adaylarının gönderdiği çelenkler kameralara yansıdı.

Şanlıurfa’da İslam Toplumlarının Geleceği ve Dünya Barışı Platformu tarafından 23-30 Mart tarihleri arasında 'Bediüzzaman Said Nursi'yi Anma Haftası' düzenlendi.

Etkinlikler, Mozaik AVM City konferans salonunda yapıldı. Etkinlik haftasında Bediüzzaman'ı anlatan resim sergisi açıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 'Bediüzzaman Said Nursi'yi Anma Haftası' Mehmet Kutlular’ın açılış konuşmasıyla başladı. Kutlular Risale-i Nur Kulliyatının en büyük Kur'an tefsiri olduğunu vurgulayarak "Aynı zamanda İslam toplumlarındaki sosyal, siyasal, fiziki, ekonomik, psikolojik ve kültürel durumları analiz ediyor. İslam toplumlarının yaşadığı problemlere, Kur'an ve Sünnete dayalı orijinal çözümler önermiştir.

Bu manevi baskılardan kurtulmanın yolları üzerinde durmuş ilerleme yolunda farklı alanlara işaret etmiştir. Toplumun 6 hastalığına karşı 6 ilaç tavsiye ediyor. Ardından gazeteci yazar Mustafa Özcan ve yine gazeteci Ali Ferşadoğlu konuşmalarında Bediüzzaman'ın Risalesi ile dünyaya rehber olduğu belirtildi. Konferans salonuna ayrı ayrı oturan kadın erkek izleyenler etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.

Ölümünün 51. yılında anılan Said Nursi ile ilgisi sunumlar yapılırken, geceye çok sayıda aday adayının gönderdiği çelenk damgasını vurdu.

SANLIURFA.COM

Bu haber toplam 2548 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri